Заборавете на нискиот струк- Еве кои фармерки ќе бидат хит во 2020-та и како да ги комбинирате

Фармерките се основото модно парче во плакарот на секоја модерна жена. Различните нијанси и различните дизајни им дозволуваат на сите дами да ги пронајдат соодветните фармерки за нив, а еве...

11-те модели на здолништа кои одговараат на секоја фигура и кои ќе ве направат послаби, сокривјаќи ги вашите недостатоци

Здолништето е едно од најпосакуваното парче облека на секоја дама. Истото денес може да се најдете во милион варијанти, претставено преку разни модели, кроеви, бои и...

Златната модна комбинација на Џеј Ло предизвика лавина коментари- Прекрасно или невкусно, вие што мислите?

Неодамнешна модна комбинација на славната Џенифер Лопез предизвика лавина од коментари, при кои мислењата беа поделени, меѓу прекрасна и лош избор на...

Меган Маркл или кралицата Летиција? Две прекрасни дами, две исти здолништа- На која ѝ стои подобро?

Тие се прекрасни, тие се славни и секоја нивна појава во јавноста предизвикува бројни реакции. Станува збор за две дами од кралски семејства, кои светот ги обожава- Меган Маркл и...

Војвотката Меган ја врати својата фигура назад и повторно заблеска во својот препознатлив гламурозен стил

Меган Маркл е една од оние славни дами, кои неизбежно секогаш се криткувани, без разлика што и да облечат. Особено по нејзиното породување, не изостанаа злобните коментари на сметка на...

Карираното е избор на безвременската жена: 18 фантастични модели на капути кои ќе ве затоплат оваа зима

Иако денес, модната индустрија е исполнета со екцентрични и иновативни дизајнери кои постојано создаваат модерни и уникатни парчиња, сепак постои и т.н безвременска класика, а нејзината предност е практичноста и...

10-те најактуелни модели на чизми кои секоја дама треба да ги има оваа зима

Модните тенденции се менуваат толку брзо, што понекогаш ни се чини дека е невозможно да го следиме нивниот...

„Ги зедов старите фармерки и направив неверојатна облека што сите ме прашуваа од каде сум ја купила“

Не ги фрлајте старите фармерки, без разлика колку и да се искинати, бидејќи денес ќе ви дадеме идеи како може ова универзално модно парче да го обновите или пак да...

Кралицата Летиција ја истакна својата извонредна фигура во необична елегантна комбинација со пердуви

Кралицата Летиција е една од најомилените кралски личности на луѓето ширум светот, а особено е омилена во модната индустрија, поради нејзиниот префинте моден...

Таа е висока 165 цм и тежи 118 кг- Ви ја претставуваме најкрупната манекенка во светот. Како ви се допаѓа?

Тес Холидеј е на прагот на својата 31 година и во последните неколку години таа ужива во својата светска слава. Таа е прогласена за најкрупната манекенка, со тежина од 118...

Хит тенденциите за шалови оваа есен: 10 нежни дизајни за префинет и модерен изглед, за дамите на секоја возраст

Шалот е еден од најважниот моден додаток во текот на доцната есен и зимата, бидејќи од голема важност е да ни биде топло, за да не настинеме, но истовремено е...

Кејт Мидлтон со најубавиот фустан досега, во кој изгледа како арапска принцеза од „1001 ноќ“

Денес повторно ќе зборуваме за омилената војвотка од Кембриџ, Кејт Мидлтон. Како што веќе најверојатно знаете, таа и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, се во официјална посета на...

Неверојатниот смарагден фустан на Кејт Мидлтон, со кој ѝ оддаде почит на принцезата Дијана

Војвотката Кејт Мидлтон е во официјална посета на Пакистан, заедно со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, која ќе трае 5...

Моден совет: Како да го изберете правилниот пар на фармерки за вас, при што ќе изгледате многу послабо

Фармерките се универзално модно парче, кое може да се најде во плакарот на секоја жена. Тие се удобни, стојат совршено и притоа нè прават да изгледаме модерно во секој...

7 модни совети за дамите над 40 години, кои ќе им помогнат да изгледаат беспрекорно во текот на целата година

Со текот на годините, секој се променува, како и внатрешно, така и на надворешен план. Ваквите промени особено влијаат врз дамите, кои секогаш сакаат да изгледаат...

20 модни идеи како може да ги комбинирате вашите омилени патики оваа есен

Без разлика дали имате испланирано кафе во центарот на градот со вашите пријателки или се подготвувате за кратко патување, патиките се првиот логичен избор, поради нивната неверојатна...

Прескапите Исусови патики наполнети со света вода, се распродадоа за само неколку минути

Креативен бренд им даде шанса на неколку среќни луѓе да одат на вода (буквално), додавајќи доза на духовност во нивниот модел...

15 славни дами кои за својот голем ден, наместо класичен бел невестински фустан, решија да стапат во брак, облечени во уникатни дизајни

Од Софија Копола во краток виолетов фустан, до Емили Ратајковски во жолт костим, во продолжение погледнете како 15 славни дами решија на поинаков начин да изгледаат на својот свадбен...

Прекрасната шпанска кралица Летиција го привлече вниманието на сите, со овој хипнотизирачки црвен фустан

Шармантната кралица се појави на свечениот настан по повод 30-годишнината од постоењето на шпанскиот весник Ел Мундо, заедно со нејзиниот сопруг, кралот Фелипе и притоа истата изгледаше едноставно...

Еве какви модели на фармерки се најактуелни за оваа есен, од кои секоја дама треба да има барем 1 пар

Фармерките никогаш не излегуваат од мода, бидејќи благодарение на нивниот универзален и класичен изглед, тие совршено се вклопуваат во секоја модна комбинација, буквално за било која...

6-те модели на панталони кои секоја дама треба да ги има во својот плакар оваа есен

Иако првобитно панталоните се сметале за дел од машката облека, сепак денес дамите ширум светот обожаваат да ги носат, во било која боја и дизајн, одлично вклопувајќи ги во нивните...

4 лесни трикови со кои ќе изгледате повисоки, послаби и со многу подолги нозе

Секоја дама сака да се облекува и да изгледа убаво, но модните бреднови вообичаено дизајните што ги изработуваат се наменети буквално како за моделите, односно за високите и слаби...

24 генијални трикови кои се спас за секојдневните проблеми на дамите при облекувањето

Од тоа како засекогаш да го решите проблемо со фармерките кои знаат да се кренат нагоре кога носиме чизми до тоа како да ја направиме претесната облека поудобна, следните 24...

16-те модели на плетените фустани кои се апсолутен хит за оваа есен и зима, со кои ќе бидеме затоплени и елегантни

Плетените фустани ќе бидат апсолутен хит во текот на оваа есен и зима, но тоа и не е изненадување бидејќи тие се совршеното парче кое ќе ве затопли, а притоа...

Домашен трик со чија помош ќе ги преобразите вашите фармерки од низок во висок струк

Следниот трик ни открива како да ги преобразиме фармерките со низок струк во модерни фармерки со висок струк, без притоа да мора да го жртвуваме нашиот домашен...

20 елегантни парчиња кои се апсолутен моден хит оваа есен и кои дамите ги обожаваат!

Скроени за сечиј вкус, а кои најдобро ја претставуваат модерната и независна жена, во продолжение погледнете ги 20-те најпопуларни модни парчиња за оваа есен, кои се апсолутен хит меѓу...

7-те најчести грешки при облекувањето, кои нè прават да изгледаме постаро

Ниту една жена не би намерно носела облека, во кои би изгледала постаро или пак кои визуелно би ја зголемиле нејзината...

20 фотографии од најубавиот накит на безвременската принцеза Дијана

Безвременската принцеза Дијана отсекогаш пленеше со својот прекрасен стил, а во продолжение следуваат 20-те најдобри парчиња накит кои го красеа нејзиниот изглед и кои беа изработени од префинети и скапоцени...

Американска компанија дизајнираше градник кој го решава еден од најголемите проблеми со кој се соочуваат жените

Ако мислите дека има нешто што американските и кинески компании сè уште го немаат измисмислено, тогаш сте во голема...

12 супер трикови, како повторно да ја употребите вашата стара облека, на креативен начин

Можеби не е лесно да се биде секогаш во тренд и да биде во чекор со сите промени во модната индустрија, но следните 12 супер практични трикови ќе ви помогнат...