Останува речиси уште само еден месец до почетокот на летото кое повеќето од нас го чекаат цела година, бидејќи тоа е сезоната на одморите, забавите и се подразбира, носењето на омилените летни фустани и сандали.

Според светските модни експерти, судејќи според она што најмногу можеше да се види на овогодинешните ревии, еве кои 5 модни трендови ќе бидат апсолутен хит за летото, 2020-та година, кои најмногу ќе се носат:

1. Мини здолништа

2. Комбинезони

3. Животински шари

4. Сите нијанси на портокалово

5. Облека со големи впечатливи ракави