Црн дроб

Две едноставни состојки моќни чистачи на црниот дроб! За 2 дена е како нов, го прочистуваат од масти и токсини

Сите ние знаеме колку е важно да го одржуваме здравјето на црниот дроб. Во истиот се наталожуваат токсини, кои ги внесуваме преку храната. Затоа и редовно треба да го прочистуваме…
Повеќе
Општо здравје

„Ова е моќниот рецепт кој ми помогна да го исчистам црниот дроб и да го зајакнам имунолошкиот систем“

Овој напиток е толку моќен, што може да ја промени и обнови циркулацијата на крвта, значително да го зајакне вашиот имунитет и како никогаш досега да го исчисти црниот дроб…
Повеќе
Црн дроб

6-те видови на храни со кои брзо и ефикасно ќе ги отстраните сите токсини од вашиот црн дроб

Црниот дроб е исклучително важен орган, кој го прочистува организамот од токсини, при што токму затоа треба да му обратиме големо внимание, како и да внимаваме што консумираме. Факт е…
Повеќе
Црн дроб

Природен лек со црвен кромид за целосно обновување на црниот дроб, кој ефикасно помага и при цироза

Секој од нас знае колку многу важен е црниот дроб за правилното функционирање на човечкото тело. Истиот ни помага ефикасно да се ослободиме од штетните токсини и затоа од голема…
Повеќе
Црн дроб

Тиквен мед- Вистинскиот балсам за вашиот црн дроб, а еве како лесно да го приготвите

Сличен на многуте видови на мед, тиквениот мед се користи за медицински цели, а здравствените придобивки од истиот се бројни, но тој е најмногу ефикасен при бубрежните и заболувањата на…
Повеќе
Општо здравје

„За 14 дена го исчистив целото тело од токсини со само 3 ореви на ден, но многу важно е тие да бидат приготвени на следниот начин“

Овој рецепт, кој можеби на прв поглед не ви изгледа како ништо посебно, со себе носи моќен ефект. Ќе ви одземе малку повеќе време за неговото приготвување, но резултатот вреди!…
Повеќе
Општо здравје

Природен лек за висок крвен притисок и замор, кој брзо и лесно ќе ве исправи на нозе

Аронијата потекнува од северноамериканскиот континент и некогаш била неверојатно популарна храна меѓу Индијанците. Тие ги користеле плодовите и сокот од растението за зајакнување и лекување на организамот. Аронијата доаѓа од…
Повеќе
Општо здравје

Чистење на артериите на природен начин: Само 50 мл дневно од овој домашен рецепт, ги чисти артериите и штити од срцев и мозочен удар, како и тумори

Атеросклероза, срцев удар, мозочен удар - причината за појава на овие 3 сериозни здравствени состојби лежи во состојбата на крвните садови на човекот. Со текот на времето, тие ја губат…
Повеќе
Општо здравје

Овој природен напиток значително го намалува нивото на шеќер во крвта и го прави метаболизамот тројно помоќен

Иако знаеме дека на малите бебиња се препорачува да пијат вода од семиња на копар, за да се спречи појавата на проблеми со стомакот и цревата, всушност водата од копар…
Повеќе
Општо здравје

4 домашни лекови со ореви, кои се прва помош при заболувања на желудникот, панкреасот и црниот дроб

Малку луѓе знаат за лековитите и корисни својства на оревите, а денес ќе зборуваме токму за истите, за да знаете како да ги употребите за да го зајакнете вашето здравје.…
Повеќе
Општо здравје

Домашен рецепт кој ефикасно се бори против повеќе очни заболувања и целосно го обновува видот

За денес ви откриваме домашен рецепт кој ефикасно ќе ви помогне доколку се соочувате со очни заболувања. Смесата помага за целосно заздравување при очни заболувања како глаукома, катаракта, солзење, миопија…
Повеќе
Општо здравје

Намачкајте ги овие две состојки на парче леб и консумирајте ги секој ден: Ефикасно помагаат при слабеење, холестерол и лош здив

Можеби би звучи неверојатно, но смесата од мед и цимет навистина ефикасно се бори против речиси секоја здравствена состојба. Најдоброто е што оваа лековита комбинација е евтина и достапна во…
Повеќе
Општо здравје

Помоќен од 100 апчиња: Домашен раствор кој го обновува, прочистува и подмладува телото и ви помага да ослабнете, без да гладувате

Овој домашен напиток потекнува од рецептите на народната медицина, за чија моќ и ефиканост доказ е самото време. Напитокот се прави од 100% природни состојки, а ги прочистува артериите од…
Повеќе
Општо здравје

3 моќни домашни рецепти кои го прочистуваат црниот дроб и ефикасно ги топат масните наслаги

Според статистичките податоци, 8 од 10 луѓе страдаат, а притоа без да се свесни од опасноста на нарушената функција на црниот дроб и прекумерените наталожени масни наслаги. Масните наслаги најчесто…
Повеќе
Општо здравје

„Неколку години живеев во Тибет и таму научив неверојатен рецепт за целосно прочистување на телото од токсини“

Како резултат на тоа што во нашиот организам внесуваме различни видови на храна и лекарства, потребно е од време на време, истиот да го прочистуваме од акумулираните токсини, за да…
Повеќе
Општо здравје

3-неделен третман за целосно прочистување на телото и исфрлање на сите токсини со едноставен рецепт од кисело млеко и 1 тајна состојка

Во текот на целиот живот, човечкото обработува околу 100 тони храна и литри течности. Според статистиката, во текот на тоа време, во цревата се акумулираат до 15 килограми вредни супстанци,…
Повеќе
Општо здравје

„Ги предупредив сите дома, да не ги фрлаат овие семки- Бесплатната и најдобра превенција против рак“

Сочните и слатки плодови на кајсијата сите ги консумираат со задоволство, од деца до возрасни. Пријатната боја, силниот мирис и деликатесниот вкус ја прават кајсијата совршен избор во многу десерти,…
Повеќе
Црн дроб

„Состојбата на црниот дроб и жолчното ќесе ми беше многу лоша. Лекарката ми го даде овој рецепт и ме спаси- Направив целосно прочистување“

И црниот дрбо и жолчното ќесе се од големо значење за целосното функционирање на телото и нивната правилна работа резултириа со добро здравје и долг живот. 5 начини на кои…
Повеќе
Општо здравје

Лук: Природен лек за 100 болести, меѓу кои и уништување на бактериите и спречување инфаркт

Потекнува од фамилијата лукови, а со векови е најкористената состојка за кулинарските и медицински цели. Во продолжение откријте ја моќта што се крие во овој мал бел зеленчук. Карактеристики Лукот…
Повеќе
Нервен систем

Цимет: Магична арома и зачин кој ефикасно се бори против дијабетесот, артритисот и бројни други здравствени проблеми

Многу карактеристична состојка, која сите ние ја имаме во домот. Нè маѓепсува со својот впечатлив мирис и јак вкус, а дали знаете колку многу лековити придобивки прозлегуваат од овој зачин?…
Повеќе
Општо здравје

Природен рецепт со глуварче, кој ќе ви ја подобри меморијата и подмлади кожата

Со евроазиско и јужноамериканско потекло, глуварчињата имаат мошне ситни цветичиња, сместени во соцветие. А како хранлива состојка започнале да се употребуваат уште во праисторијата. Домашен сируп од глуварче, за решавање…
Повеќе
Глава

Оригано: Омилен зачин со одличен вкус и неверојатни лековити својства, за кои многу малку луѓе знаат

Ароматичното растение кое ни доаѓа од Медитеранот, го има во секој дом и притоа е омилен зачин за додавање во вкусните јадења. Но, дали знаете дека ориганото е и моќна…
Повеќе
Кожа

Боровинки: Величествено овошје со кралска боја и моќни лековити својства

Со уникатниот грмушест изглед и вкусните бобинки, откријте во продолжение зошто ова лековито овошје се смета за едно од најмоќните природни лекови. Карактеристики Боровинките поттекнуваат од родот Cyanococcus. Растат во…
Повеќе
Општо здравје

Природни рецепти од „Златото на Богородица“ кои ефикасно ги отстрануваат проблемите со крвотокот, црниот дроб и видот

Британците го нарекле „златото на Богородица“, поради нивната христијанска традиција да ги обвиткуваат богородичните икони со растението, симболизирајќи златни монети. Станува збор за невенот. А неговите лековити својства дури ги…
Повеќе
Системот за крвоток

Што крие во себе копривата и кои се нејзините многубројни лековити својства?

Расте во височина од 150 сантиметри и има срцевидни листови. Прочитајте зошто копривата е едно од најлековитите растенија и билка за здрав живот. Карактеристики Копривите доаѓаат од семејството на еднодомни…
Повеќе
Општо здравје

10 навидум безопасни знаци кои покажуваат дека нашето тело е полно со отрови

Отровите, односно токсичните материи се насекаде околу нас. Било тоа да е во воздухот што секојдневно го вдишуваме, водата што ја пиеме или храната што ја консумираме. Во прилог прочитајте …
Повеќе
12