Летна кујна во вашата градина

Дворната површина е идеална за повеќе семејни активности, меѓу кои и готвењето. Ако сте љубител на семејни дружби во вашата градина, ова е идеален проект кој треба што поскоро да...

Ви претстои свадба, а не сакате да потрошите богатство за украсување и декорација?!

Свадбените свечености се романтични во секој поглед.  Вие го споделувате судбоносното  „Да” со вашите најблиски, во убава атмосфера.  Подготовките за самата свеченост се далеку покомплицирани од самата свеченост. Следејќи ги...

Кога тетка ми ме повика да ја видам нејзината градина, останав изненадена од нејзините идеи

Ако живеете во куќа, вие сте многу среќен човек. Се разбира, грижата за дворот бара многу време и напор, но неговата убавината не може да се опише со зборови. За...

10 идеи за клуб масички кои можете да ги направите сами

Клуб масичките се неизоставен дел од животниот простор, независно дали станува збор за ентериер или екстериер. На пазарот можат да се најдат многу модели, направени од различни материјали и во...

Како да ги отстраните лошите мириси од домот

Пржената храна е вкусна и најпосакувана, поради лесниот и  брз начин на подготовка. Освен дека е штетна по  здравјето, остава и непријатна миризба.   Миризбата од храната се впива насекаде....

Сестра ми никогаш не ги фрла старите тегли: Какви идеи има, секогаш изненадува!

Тегли со различна големина секогаш можете да купите, но не е лоша идеја да ги рециклирате старите, во кои сте поставувале зимница на пример. Со малку креативност, можете да ги...

Родителите и оставиле во наследство една куќа во која никој не живеел, ќерката се разочарала од тоа што го видела!

Повеќе од 30 години никој не се грижел за оваа куќа од 65 квадратни метри. Куќата била изложена на секакви временски неприлики, па нејзиниот кров и фасада биле комплетно уништени. ...

9 корисни совети за уредување на градината за почетници

Ви пренесуваме совети од неколку експерти, кои би било убаво да ги знаете пред да ги засукате ракавите и да тргнете во мисија за разубавување на вашата...

Семејство од Шведска го опкружи својот дом со стакленик за да ja одржува неговата топлина

Еве што ви се вика идеја! Одгледувајте си храна низ текот на целата година и топлете си ја куќата за време на зимските месеци така што ќе го сместите вашето...

Лебдечките бонсаи дрвја сега се реалност

Јапонците решиле нивните мали бонсаи дрвца да не бидат само симпатични, туку и волшебни, па така направиле да можат да лебдат во воздухот како магија. Дизајнерите од тимот Хошинчу своето...

Уметник нашол падната гранка на патот и ја претворил во полица за книги

Салон за мебел не секогаш мора да биде одговорот кога ви е потребна нова полица. Понекогаш и падната гранка која ќе ја најдете на патот може да заврши работа. Чилеанскиот...

Прекрасен базен во дворот од дрвени палети

Голем мерак е од летните горештини да се разладиш во базен во дворот. Меракот е уште поголем ако базенот си го направиш со свои раце. Следува чекор по чекор...

Одлично место за релаксација во дворот од дрвени палети

Следува чекор по чекор фото упатство како да си направите катче во кое ќе си го поминете цело...