Прекрасни цветни градини

Во сезоната на цвеќињата жално е да не ја искористиме можноста да создадеме убаво место за одмор, без разлика дали е тоа на балконот или во градината на куќата. Најважно...

Како да си направите прекрасна зеленчукова градина на балконот?

Одгледувањето на домашен зеленчук за многумина е сон. Но, што да правиме, ако на балконот од станот нема место, а изградбата на оранжерија во домашни услови е премногу скапо за...

Куп одлични идеи за функционални тавански соби

Речиси секоја куќа има таван, но поради некоја причина, повеќето луѓе го користат како магацин за различни работи и во исто време се жалат на мал простор. На таванот се...

Генијални идеи за да го искористите стариот кујнски прибор

Имате кујнски прибор кој само стои во кујната и Ви зафаќа простор,но не сакате да го фрлите? Ние Ви нудиме одлични примери како да го рециклирате, со што ќе го претворите...

Оригинални идеи за Вашата ограда

Со малку средства и со различни помошни материјали, оградата може да ја претворите во убава градина и пријатно место за...

Народна медицина за цвеќињата

Ако живеете во куќа со двор и со многу цвеќиња, тогаш сте свесни дека грижата за убавината на градината понекогаш се граничи со крстоносна војна. Ние ви предлагаме неколку природни...

Претворете го вашиот балкон во мала оаза

Со неколку едноставни чекори балконот можете да го претворите во пријатно и убаво место за одмор и седенки во вечерните часови. Зелените растенија и цвеќиња се најдобрата декорација за балкон....

Како да ги вадите цвеќињата кога не сте дома?

Земете едно стаклено шише и добро измиете го Наполнете го шишето со вода, ставете ја тапата и направете дупка во неа Осигурајте се дека водата тече по малку. Почвата треба...

Од надвор мала вообичаена куќа, а внатре луксузен дизајнерски дом

Оваа мала куќа е дело на еден дизајнер. Има 18 квадратни метри површина, просторот е ограничен, но има спална соба, кујна,...

Нов живот на старата машина за шиење

Ќе се изненадите какви прекрасни предмети можат да се направат од старата машина за шиење. Резултатот е импресивен: убав, удобен и оригинален мебел! Еве неколку...

12 евтини начини како да ја претворите вашата куќа или стан во дизајнерско ремек-дело

Да ја најдете соодветната декорација за вашето живеалиште може да биде тежок и скап процес. Само еден детал може да му даде сосема нов изглед на вашиот простор. Еве неколку...

Не фрлајте ги старите работи, направете нешто интересно!

Дворот е место каде го поминуваме слободното време. Еве некои идеи за негово уредување. Табла за садење на садници Со помош на штици, шајки и вински тапи можете да го...

Сакате да ја реновирате кујната? Еве неколку идеи

Се разбира изборот на бои и апарати за домаќинство е само Ваш. Ние Ви нудиме неколку можности кои се надеваме дека ќе Ви се...

Откако мојот пријател ми го кажа овој трик, јас веќе не ја плевам градината

Плевењето е едно од најдосадните работи, но постојат средствa, за борба против нив. Да се шетате секое утро по прекрасната тревник е задоволство. Но за да изгледа атрактивно зелената трева,...

Неколку совети за поудобен дом

Немате потреба од скап спа викенд или одмор, за да се чувствувате смирено и опуштено. Наместо тоа ви нудиме да ги примените овие 14 совети со кои ќе го претворите...

Рај за очите: 15 раскошни дрвja

Дрвјата имаат посебна убавина, раскошни кошници прекриени со широка палета на бои и мириси. Одвоивме 15 дрвја од светот кои пленат со неверојатна природна убавина. Канада Јапонија Бука прекриена со...

Нејзиниот сопруг целото лето го поминал во викендичката, кога таа пристигнала се изненадила од тоа што го видела

Ричард Флатц, од Висконсин, САД престојувал во семејната викендичка, се занимавал со нејзина реставрација и уредување. Тоа што го направил е прекрасно ремек дело....

Работите од дома? – Неколку совети како да си ја разубавите домашната канцеларија

Современиот начин на живеење допринесе многу професии да постанат мобилни, како пишување, водење електронска архива, преведување, трансакции, продажба итн. Оттаму и потребата да се одвои одреден простор во домот каде...

Погледнете што направи овој човек во својот двор

Направете си сами нестандарден, удобен и пријатен кревет за Вашиот двор со природна трева. Следете ги...

Dolce & Gabbana реализира линија на кујнски апарати декорирани со Сицилијански мотиви

Италијанската модна куќа Dolce & Gabbana ги здружија силите со Италијанскиот производител Smeg за да ја создадат оваа примамлива линија на апарати за домаќинство инспирирани од традиционалните сицилијански мотиви и...

Ставив 1 лажичка од овој зачин во саксијата со цвеќето, а резултатот беше фантастичен

Циметот е зачин кој е многу корисен за здравјето! Го забрзува метаболизмот, има антисептично дејство и е со пријатен мирис … По јадење кифли со цимет, вие уште долго време...

Прекрасни 3D подови за Вашиот дом

Со 3D ефектите, на собата и давате ексклузивен изглед. Бањата може да се претвори во морско дно, спалната да биде пустина, а ходникот дел од егзотична дестинација. И сето тоа...

Ќе се изненадите од тоа што можете да направите од вашите стари врати

Понекогаш имате идеја за промена во домот,  но не знаете како да ја реализирате. Ви претставуваме неколку елементи, кои можете да ги направите со вашите стари врати. Независно дали се...

Kако ли живеат во 30 квадрати? Толку е мојата дневна соба! Но, би го дала целиот стан за нивните 30 квадрати!

Домот од соништата не секогаш треба да изгледа како дворец за да се чувствувате удобно во него. Ова уметничко дело покажува дека е можно да се живее удобно и во...

Заборавете на пеглањето, со овој трик ќе заштедите време и труд!

Жените oд Азија не само што се разликуваат од нас во нивната култура, тие имаат и различни навики во однос на водење на домаќинството. Тие практикуваат да поминуваат многу малку...

Собирала ситни речни камења, потоа направила нешто што сигурно ќе ви се допадне!

Речните камења во различни бои и форми можат да се искористат на многу начини. Во продолжение ви претставуваме неколку идеи како да ги искористите доколку сакате да направите мозаик во...

Летна кујна во вашата градина

Дворната површина е идеална за повеќе семејни активности, меѓу кои и готвењето. Ако сте љубител на семејни дружби во вашата градина, ова е идеален проект кој треба што поскоро да...

Ви претстои свадба, а не сакате да потрошите богатство за украсување и декорација?!

Свадбените свечености се романтични во секој поглед.  Вие го споделувате судбоносното  „Да” со вашите најблиски, во убава атмосфера.  Подготовките за самата свеченост се далеку покомплицирани од самата свеченост. Следејќи ги...

Кога тетка ми ме повика да ја видам нејзината градина, останав изненадена од нејзините идеи

Ако живеете во куќа, вие сте многу среќен човек. Се разбира, грижата за дворот бара многу време и напор, но неговата убавината не може да се опише со зборови. За...

10 идеи за клуб масички кои можете да ги направите сами

Клуб масичките се неизоставен дел од животниот простор, независно дали станува збор за ентериер или екстериер. На пазарот можат да се најдат многу модели, направени од различни материјали и во...