Гениталии

Менструални чашки: да или не?

Во последно време ги гледаме насекаде, сте слушнале ли за менструални чашки? Што е менструална чашка? Менструалната чашка е вид на производ за женска хигиена што може да се користи…
Повеќе
Глава

8 предупредувачки знаци за здравјето кои жените често ги игнорираат

Телото на жената секогаш се менува, па затоа понекогаш е многу тешко да се разликуваат предупредувачките знаци од вообичаените нормални појави. Во продолжение следуваат 8 навидум безопасни симптоми, а на…
Повеќе
Гениталии

Природен лек со семе од тиква за лекување на инфекција на простатата

Простатитис е воспаление односно инфекција на простатата. Простатитисот може да предизвика болка или отекување во пределот под мочниот меур. Притоа, болката или печењето се јавуваат при уринирање или при ерекција.…
Повеќе
Гениталии

3 природни рецепти за вагинални габички, кои ќе ви помогнат да се ослободите од непосакуваното

Вагинитис или вагинална кандидијаза е општ и медицински термин што се користи за да се опише вообичаена габична вагинална инфекција. Се смета дека околу 75% од женската популација во одреден…
Повеќе
Гениталии

Природен лек против воспаление на мочниот меур, цистис

Цистис претставува воспаление на мочниот меур предизвикано од бактерии. Честото мокрење, печење при мокрење, чувство на непријатност и притисок над срамната коска, се симптомите на оваа заболување. Состојки Една лажица…
Повеќе
Гениталии

Овој домашен лек се бори против сите инфекции на уринарните патишта, бубрезите и мочниот меур

Уринарните инфекции се кошмар за секоја жена, затоа што освен честото мокрење се чувствува и голема болка. Освен со антибиотици овој проблем може да се реши и на сосема природен…
Повеќе
Гениталии

Одличен рецепт против кандида

Кандида претставува габичка која што може да ви предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот. Габичката е тешка за искоренување, но за жал се јавува често. Овој едноставен рецепт ќе ви…
Повеќе
Гениталии

Домашна крема против хемороиди

Ефикасна крема која што ќе ја подготвите брзо и лесно може да ве спаси од хемороидите, бронхитис и било каков вид на чир. Кремата се подготвува само со: -Едно јајце…
Повеќе
Гениталии

Недостаток во пилулата за абортус, може да предизвика фатални последици по животот на жената

Најдобар начин за да се заштитите од несакана бременост е да користите соодветни средства за контрацепција. Со оглед дека во денешно време постои голем избор на контрацептивни средства од презервативи,…
Повеќе