Кандида претставува габичка која што може да ви предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот. Габичката е тешка за искоренување, но за жал се јавува често. Овој едноставен рецепт ќе ви помогне да се ослободите од оваа заболување.

Состојки:

1 чаша јогурт
1 морков
2 чешниња лук
1/2 лажичка свеж ѓумбир
1/2 лажичка цимет

Подготовка:

Морковот, лукот и ѓумбирот се рендаат и се додаваат во јогуртот. Потоа на смесата се додава и циметот и се остава да отстои. Се консумира еднаш дневно.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/Sous-vide-carrots-e1422136298686-860x574.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/Sous-vide-carrots-e1422136298686-160x160.jpgМилена СтанишковскаГениталииЗдравјеКандида претставува габичка која што може да ви предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот. Габичката е тешка за искоренување, но за жал се јавува често. Овој едноставен рецепт ќе ви помогне да се ослободите од оваа заболување. Состојки: 1 чаша јогурт 1 морков 2 чешниња лук 1/2 лажичка свеж ѓумбир 1/2 лажичка цимет Подготовка: Морковот, лукот и...Секој ден нешто свежо