Третман за белиот исцедок со јаболков оцет

Има две варијанти – да се пие секојдневно по 2-3 пати на ден вода со една лажица јаболков оцет и лажичка мед. Освен што добро го прочистува организмот, оваа мешавина е идеална за превенција на белиот исцедок. Вториот начин е да пиете јаболков оцет растворен со вода во сооднос 1:1.

Лекување на белиот исцедок со невен

Кусо натопете грст свеж невен во 400-500 мл маслиново масло, лекот треба да биде во стаклен сад, а треба да отстои една недела на сонце, на пример на терасата. Додаде 1-2 лажици од добиената смеса во млака вода и добиената течност се користи за плакнење.

Лечење на вагинален исцедок со помош на лук

Редовното консумирање на свеж лук го штити организмот од разни инфекции. Кога станува збор за бел исцедок, добра идеја е да се направи торбичка од мелен лук (3-4 чешниња), завиткани во стерилна газа, што треба да се стави во вагината и да отстои неколку часа. За да е полесно вадењето, заврзете ја импровизираната кеса со конец.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/912735cf1a341a8b2e6e870347ae47c5.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/912735cf1a341a8b2e6e870347ae47c5-400x214.jpgМилена СтанишковскаГениталииЗдравјеТретман за белиот исцедок со јаболков оцет Има две варијанти - да се пие секојдневно по 2-3 пати на ден вода со една лажица јаболков оцет и лажичка мед. Освен што добро го прочистува организмот, оваа мешавина е идеална за превенција на белиот исцедок. Вториот начин е да пиете јаболков...Секој ден нешто свежо