18 фотографии кои докажуваат дека правилната шминка и фризура можат да направат вистинско чудо

Секоја жена барем еднаш во животот помислила целосно да го промени својот изглед. Но, понекогаш нè плаши идејата да се откажеме од вообичаената боја на коса, шминка и фризура кои...

22 идеи на извонреден маникир со цветни мотиви, кој моментално е најакутелен меѓу дамите

Без разлика на должината, дали претпочитате кратки или подолги нокти, цветниот маникир одлично ќе се вклопи во вашата летна облека и сончевите...

Здравјето секогаш е на прво место: Овие 8 совети ќе ви помогнат да го одберете вистинскиот дерматолог за вас

Речиси секој може да има корист од посета на дерматолог. Дерматологот може да помогне уште во бебешка возраст кога се јавува црвенило на кожата, на тинејџерите да ги контролираат акните...

8 славни дами на кои им било речено да ослабнат, но не ги послушале критиките и сепак оствариле огромен успех

Кога ја гледам Џенифер Лопез и Џенифер Лоренц, тешко е да ги замислиме без нивните препознатливи и заводливи фигури, да замислиме друг стандард за...

Тинејџерка се откажала од факултетот, а сега веќе чесно заработува 130.000 евра годишно

19-годишната Роуз Дајсон им приредила вистински шок на своите родители, кога им соопштила дека донела одлука да не оди на факултет, како сите останати...

47 корисни трикови за убавина измислени од бабите, кои сите ние треба да ги знаеме

Како да направите ексфолијација на усните, користејќи четка за заби, како да се ослободите од црнките со помош на сода бикарбона и паста за заби или пак, како од шарени...

Овие 5 козметички производи се најскапите во светот, а еве и зошто

Еликсири на младоста, формули со 5 ѕвезди што прават чуда на кожата...Која е тајната на овие козметички производи и зошто тие се најскапите во...

19 фотографии кои докажуваат дека кратката коса може да ве трансформира во сосема нова личност

Ако сакате нешто да промените, не мора да го менувате целиот живот. Понекогаш доволно е мала, но драстична промена во вашиот изглед. Како на пример, најбрзиот начин до таа цел...

33 генијални трикови за шминкање, за кои нема да зажалите откако ќе ги пробате

Како со кармините да си направите одлични контури или пак, како со помош на обичен сапун да ги обликувате вашите веѓи. Следуваат 33 генијални трикови за кои нема да зажалите...

Фризер од Белорусија го користи својот талент да преобрази обични жени, a резултатите се невројатни

Има голема вистина во тоа дека ако знаеме дека изгледаме убаво, убаво и ќе се чувствуваме. А моќта од промената на фризурата или облеката никако не смее да се потцени...

6 важни работи за бојадисаната коса, кои никој нема да ви ги каже

Дали сте знаеле дека фарбаната коса може да стане зелена, ако дојде во допир со вода од базен, доколку не носите...

5-те најдобри домашни маски за ефикасно отстранување на здодевните црнки

Ако веќе ви е преку глава од црнките на лицето кои го уништуваат сјајот и изгледот на вашата кожа, без грижи, овие маски се тука да го решат проблемот. Состојките...

Принцеза на 26 години: 11 стари фотографии кои докажуваат дека убавината и стилот на Грејс Кели се безвременски

Позната како муза на Алфред Хичкок, синооката убавица исто така го зароби срцето на принцот Рение од Монако, на Канскиот филмски фестивал во далечната 1955-та...

Еве како најбрзо да го откриете меланомот, најголемиот непријател на човековиот живот

Постои еден „тивок убиец“ кој е број 1 непријател на нашите животи. Станува збор за меланомот, односно најтешката форма на рак на кожа. Во последните денеции, за жал, бројот на...

Шминкерка црта надреални оптички илузии, а за секоја поединечно ѝ се потребни по 16 часа

Нејзините ремек-дела оставаат без...

ТЕСТ: Откријте колку добро ги разликувате професионалните од аматерските естетски методи

Денес има многу начини и алатки за разубавување што повеќе не знаеме на кои треба да им веруваме, а на кои не. Голем број на девојки и жени одлучуваат чинот...

10 лесни совети како да изгледате прекрасно без шминка, од супермоделот Емили Дидонато

Една од најбараните манекени за ревиите на високата мода, Емили Дидонато не е никаков странец кога станува збор насловните страни на Вог, а дури се има фотографирано и без шминка....

23 причини зошто треба да се гледа машкиот натпревар за убавина, за 2019-та

На 24-ти Феверуари, оваа година, се одржа финалето на Меѓународниот машки натпревар за убавина, Mister International, 2019-та година....

Едноставна шминка за природен и гламурозен изглед, совршен за секоја пригода

Инспирирајте се за вашата матурска вечер или пак, доколку сте гостинка на некоја ваква пригода, заблескајте со следната едноставна шмнка која ќе ве направи да изгледате природно и гламурозно...

20 славни дами кои се доказ дека азиските гени се фасцинантни!

Денес, повеќе од било кога, луѓето се прекрасна комбинација од различни култури. А таков е случајот и со дел од познатите личности. А во продолжение следуваат славните дами со азиски...

7 чудотворни начини на кои активниот јаглен може да делува врз вашето тело

Повеќето од нас сме слушнале дека активниот јаглен е одличен лек како прва помош во ситуации на труење, но тој истовремено е и униктен лек за многу работи. Во продолжение...

10 прашања кои најчесто си ги поставуваме пред да се одлучиме да ставиме филери за усни

Сега сме 2019 година и да си ставите филери за усни е подеднакво вообичаено како да си ја бојадисате косата. Но, да ве потсетиме дека станува збор за вистинска естетска...

20 фотографии од Мерлин Монро кои докажуваат дека била безвременска убавица

Оваа година, во периодот од 9-ти Јули до 22-ри Септември, во Париз, галеријата Џозеф ќе истакне 200 монументални фотографии од Мерилин Монро, легендарната...

Девојка била искритикувана од својот колега дека премногу носи шминка, а еве како ја прифатила критиката!

Критиката е примена, но дали и...

13 лесни и неверојатно корисни трикови кои домашната рутина за убавина ќе ја направат извонредна!

Научете како да си направите кармин од две бои, да изработите фигаро за смешна сума кое одлично ќе ја витка косата, да направите фустан од шал и уште 10 одлични...

Филери за усни – хит кај македонските матурантки оваа година

Сите ние во одреден момент додека сме ги гледале познатите личности сме посакале дел од нивната „вечна младост“, зачинета со полни усни и мазни лица. Но, она што беше луксуз...

Еве како изгледаат 20 славни дами кога ќе ја отстранат шминката

Кога разгледуваме модни списанија или ги гледаме профилите на нашите омилени дами, секогаш се воодушевуваме од нивната убавина. А еве како тие изгледаат во деновите кога не носат...

27 практични и едноставни трикови за лесна и беспрекорна секојдневна рутина

Откријте како да го направите совршениот француски маникир во домашни услови, идеалната фризура во 1 чекор и уште 25 практични трикови со кои ќе заблеска вашата секојдневна...

Шминкерка ги користи нејзините усни како платно да создава ремек-дела инспирирани од популарните филмови

Интернетот и социјалните мрежи се полни со уметници кои создаваат уникатни дела, притоа користејќи ги нивните тела како платно. Но, оваа шминкерка работите ги однесе на многу повисоко...

25 неверојатни фотографии кои ја покажуваат вистинската моќ на шминката

Вистинскиот избор на шминка може да направи драстична разлика во изгледот на личноста, а притоа ќе ја зголеми и нејзината самодоверба. Овие 25 девојки се доказ за моќта на...