Коњак и цимет или лаванда- 10-те нијанси на коса ќе бидат најакутелни во новата година, кои ќе ги воодушеват дамите

Во 2020-та година основната тенденција на боја на коса, според светските врвни стилисти, треба да биде нијансата која е најблиску до вашата природна боја на коса или сосема спротивното, да...

Како до мазно и подмладено лице без брчки и лузни? Сега постои многу едноставен и современ начин

Сите ја бараме „фонтаната на младоста“. Годините си го прават своето и иако духот ни е сѐ уште млад лицето често знае да не го следи неговиот пат и се...

„Каде и да отидам ме прашуваат каква крема за лице користам бидејќи немам ниту една брчка, а ова е мојот домашен рецепт“

Практикувајте го овој едноставен домашен третман во временски период од 1 недела и ќе биде изненадени од свежиот и беспрекорен изглед на вашето...

Ова се 5-те работи кои откриваат дека една жена не води сметка за својата лична хигиена

Убавината е субјективна работа, при што со текот на времето, се променил концептот на оваа тема и работите кои порано се сметале за чудни, денес луѓето ги...

Овие 11 славни дами се вистински доказ дека жените со текот на возраста стануваат уште поубави

Возраста е само бројка во личната карта. Во денешно време, повеќето луѓе велат дека вистинскиот живот започнува по 40-та година, а следните дами пак докажуваат дека жените како и виното,...

„Сите го употребуваат за готвење, а јас како маска за лице и затоа цел живот никој не ми верува колку години имам“

Моќните својства против стареење, обновувањето на кожата и чудесниот ефект на антиоксидантите- сето тоа е ремек-делото што може да го оствари ловоровиот лист за...

Како старее вашата кожа? Постојат 4 типови на брчки и ние ви откриваме како да се справите со вашите

Колку и да се обидуваме да се спротиставиме на времето и стареењето, овие процеси се неизбежни, односно човекот сè уште не открил како истите да ги контролира. Стареењето, порано или...

3 лесни начини како да додадете максимален волумен на вашата коса, користејќи фен

Создавањето на волуменозна фризура понекогаш на дамите им се чини еднакво на невозможна мисија, бидејќи изгледа како да е потребен голем труд. Но, овој процес всушност може да биде многу...

6 облици на лице- 6 видови на кратки фризури, кои ќе го истакнат најдоброто од вас

Кратки фризури се обожавани од многу дами ширум светот, бидејќи го отвараат лицето, истото доаѓа повеќе до израз, а воедно кратката коса е невеорјатно практична за...

Најпопуларниот домашен мелем против брчки, со траен затегнувачки ефект, кој се забележува по 3 третмани

Рецептот за најпопуларниот мелем против брчки, кој ја измазнува и затегнува кожата буквално преку ноќ, веќе им има помогнато на многу дами, а истиот се приготвува неверојатно...

15 елегантни и модерни фризури за дамите со кратка коса- Кој вели дека е невозможно?

Повеќето дами стравуваат да ја скратат својата коса, бидејќи цврсто веруваат дека потоа ќе немаат можност да направат елегантна фризура, но следните 15 примери го докажуваат токму...

10 лесни идеи за модерна маска за „Ноќта на вештерките“, за оние кои се подготвуваат во последна минута

Во продолжение ви претставуваме 10 супер лесни идеи доколку сакате да изгледате неодоливо за „Ноќта на вештерките“, кои многу брзо и едноставно може да ги направите со малку шминка, што...

12-те фризури наменети за дамите над 40 години, кои ќе бидат апсолутен хит во 2020-та!

Модерната фризура може да го трансформира вообичаениот секојдневен изглед во елегантен, притоа истиот да го освежи. Токму затоа доколку сакате без да вложувате многу труд и пари, да изгледате фантастично,...

Домашна маска- еликсир за кадрава коса: Ги обликува локните, ја обновува косата и ги измазнува неправилностите

Сопственичките на природно кадрава коса често пати се во центарот на вниманието, токму поради нивниот впечатлив и раскошен изглед, кој за останатите изгледа навистина егзотично и...

5 лесни начини како да ги сокриете белите влакна, без да ја бојадисувате вашата коса

Покрај толку многу обврски, во еден момент застанувате пред огледало и во најнесоодветниот момент, можеби кога се брзате, ги забележувате- од кога белите влакна станаа...

„Добрата стара маска е незаменлива. Имам 52 години, ниту една брчка и никој не ми верува дека сум на оваа возраст“

Додека во летно време кожата е подложна на изгореници и дехидратација, во текот на зимата, пак, кожата станува почувствителна и притоа се лупи поради студеното време и недостатокот на...

15 прекрасни идеи за маникир, со кои ќе оставите впечаток на дама со совршен стил и вкус

Од светли и нежни тонови надополнети со цветни детали до идеи со потемни нијанси кои едноставно изгледаат неверојатно гламурозно...Следуваат 15 прекрасни идеи за маникир, скроени за сечиј вкус, со кои...

20 варијанти на „квадрат“ фризурата, за сечиј вкус, кои можат да го подмладат секој облик на лице

Фризурата која денес ви ја претставуваме успеа во модната индустрија да се задржи повеќе од 1 деценија, а тоа се должи благодарение на нејзината практичност при одржувањето, како и фактот...

Ова се 9-те класични и универзални фризури кои никогаш нема да излезат од мода и кои им одговараат на сите дами

Светските стилисти со сигурност може да потврдат дека овие 9 фризури секогаш ќе бидат во мода и апсолутно никогаш не може да погрешите доколку изберете една од...

Трајно отстранување на влакна со ласер – сѐ што треба да знаете!

Епилацијата е најефикасниот метод за отсранување на несаканите влакна, иако многу луѓе се свесни за тоа, подложат под различни митови и невистини за ласерката епилација кои ги спречуваат на брз и скоро...

12-те популарни фризури од 90-те се враќаат во мода и се апсолутен хит оваа есен

Модата од легендарните 90-те се враќа, а со нив се враќаат најпопуларните фризури од тоа време, кои според модните стилисти се ќе бидат апсолутен хит за 2019-2020-та...

Наша читателка ја споделува нејзината домашна маска, со која го спречи косопадот и косата ѝ стана двојно погуста

Секоја дама мечтае за густа и здрава коса. Хемиските и термички процеси резултираат со значителни штети, при кои косата станува кршлива и склона кон...

20 луѓе на кои природата им подарила необична убавина, со која неверојатно хипнотизираат

Сите луѓе кои живееат на Земјата се разликуваат едни од други и секој е уникатен на свој начин, но на следните 20 луѓе природата им подарила необична убавина, со која...

Косата не е дадена само за убавина, таа има и друга функција, а нејзиното стрижење може да ви го промени животот

Низ историјата, преку бројни толкувања, се верувало дека доколку нешто се случи со косата, тоа ќе го промени текот на движењето на невидливата река, низ која протекува нашата...

Еве го новото најубаво девојче на светот, со крупни очи и лице на кукла- Како ви се допаѓа?

Од време на време, на Интернет се појавуваат мали девојчиња, на кои модните експерти веднаш им ја даваат титулата за најубави на светот. Порано со оваа титула можеше да се...

13 фризури кои докажуваат дека кратката коса може да симне 10 години од вашето лице

Следните 13 дами решија да ја променат својата фризура, преминувајќи од долга кон кратка коса и притоа докажаа дека истата може да ве направи значително...

13 трансформации кои докажуваат дека не постојат грди жени

Равил Агмалов е руски шминкер, кој е вистински професионалец во неговата работа. Тој ги претвора просечните жени во убавици од насловните страни и овој пат, повторно докажува дека секоја дама...

Домашна маска која ја подмладува кожата на рацете и делува превентивно против брчки и габични инфекции

Доколку очите се огледало на душата, тогаш рацете се одраз на професијата на човекот. И дури физичката работа да не е дел од вашата професија, сепак вашите раце секојдневно се...

6 сигурни начини да утврдите дали вашиот парфем е навистина оригинален

Добриот парфем ја исполнува истата функција како и убавата облека. Истиот ја прави една дама привлечна, шармантна и интересна. Затоа, важно е да научите како правилно да изберете оригинален, наместо...

3 маски кои ефикасно се справуваат со ефектот на „мрсна кожа“: Ги прочистуваат порите и даваат совршен тен

Многу луѓе во денешно време постојано се справуваат со проблемот на мрсна кожа, која е пропратена со непријатен ефект, односно дава прекумерен сјај на...