„Нанесував сода бикарбона на стапалата 2 недели, а резултатот едноставно ме остави без зборови- Чувството е неверојатно!“

Неверојатно, но факт е дека содата бикарбона ефикасно помага во отстранувањето на здебелената и пожолтена кожа, притоа го решава и проблемот со испуканите...

3 експресни домашни методи за згуснување и забрзување на растот на косата, без да давате пари за фризер

Секоја жена мечтае за густа и блескава коса. Но, се случува со текот на времето, косата да започне да расте побавно или од секојдневниот стрес, да започне да...

10 подмладувачки фризури за модерните дами над 40 години- За нежен и практичен изглед

Секоја жена е прекрасна, без разлика на нејзината возраст. За надворешниот изглед, најголема улога има косата, бидејќи сите ние добро знаеме како правилната фризура може комплетно да не направи да...

34 извонредни трикови за убавина кои изгледаат необично, но кои навистина функционираат

Како правилно да го искористите карминот кога немате руменило за образите, совршено да ја нанесете сенката за очи, лесно да го отстраните лакот со светки и уште многу други фантастични...

6-те најактуелни нијанси на коса за 2020-та, со кои ќе изгледате извонредно и освежено

Започнете ја новата година со стил и на најмодерен начин, внесувајќи промени во вашиот надоврешен изглед и зголемувајќи ја вашата самодоверба. Без многу труд, тоа најдобро може да го сторите...

5 смели модни трендови од една храбра жена- Модерните идеи кои и ги должиме на принцезата Дијана

И покрај тоа што веќе изминаа 2 децении од смртта на омилената принцеза Дијана, таа и понатаму останува да биде пример и инспирација за цел...

11 модерни идеи за кратки фризури- За нов, освежен и подмладен изглед

Новата фризура е одличен идеја да направите нов почеток во новата година. Со следните 11 модерни фризури значително ќе го освежите и подмладите вашиот изглед, притоа ќе може лесно да...

42 извонредни трикови за убавина кои секоја дама треба да ги проба барем еднаш

Овие генијални трикови за убавина и шминкање ќе ги воодушеват храбрите дами, кои се стремат нивните техники да ги доведат до...

Домашно избелување на лицето со една необична состојка- Ја намалува и видливоста на несаканите брчки

Многу од нас имаат проблеми со кожата, со кои најчесто се справуваме со купување на скапи козметички производи, кои за жал, не секогаш дејствуваат...

Најдобрата домашна маска од ѓумбир со која успешно ќе го стимулирате растот на косата

Ѓумбирот е извор на многу моќни својства, кои се исклучително корисни за нашето здравје. Денес ви откриваме како истиот може да ви помогне за вашата коса да добие раскошен и...

„Нанесов и почекав 15 минути. Кожата ми стана кадифено мека, а сите несовршености на лицето исчезнаа“

За многумина, јагодите претставуваат идеален избор за овошна ужина, но многу малку од нас всушност знаат дека ова чудесно овошје може да се употреби и за козметички...

„Домашната маска со која заборавив што е тенка, кршлива и коса која не сака да расте- Најдобрата домашна терапија“

Со помош на какаото не само што може да ја задоволите вашата потреба за благо, но и значително да ја подобрите вашата коса. Маските за коса на база на какаово...

22 гламурозни фризури чија подготовка ќе ви одземе помалку од минута време

Доколку не успеавте навреме да закажете во фризерскиот салон за вечерашната прослава, без грижи, со следните гламурозни и модерни фризури вашиот новогодишен изглед ќе биде совршено надополнет, а вие ќе...

Мајката на Кејт Мидлтон, ги засени помладите девојки, покажувајќи ја својата совршена фигура на 65 години, во костим за капење

Пред 4 недели, Карол Мидлтон, бабата на идниот крал на Велика Британија, наполни 65 години, а својот роденден го прослави на карипскиот остров Сент...

12 фантастични фризури со кои лесно може да изгледате како модерна филмска ѕвезда

Денес ви претставуваме 12 фантастични фризури кои одговараат на секој облик на лице, а со чија помош, без многу труд, ќе изгледате како неодолива филмска ѕвезда! Затоа не се плашете...

Искусен стилист симна 20 години од лицето на 75-годишна баба, која ниту самата себе не можеше да се препознае по преобразбата

За и вие да направите ваква трансформација и значително да го подмладите вашиот изглед, не е неопходно да отидете кај професионалец. Доволно ќе биде и да имате пријател кој се...

„Мајка ми изгледа дури помладо од мене, користејќи го овој домашен рецепт- Со третманот започнувам и јас“

Жолчката е една од најпопуларните состојки во природната козметика, бидејќи совршено ја потхранува и навлажнува кожата. Пред да ја употребите истата, најпрво треба да го земете во предвид типот на...

Еднаш неделно ја нанесуваш оваа домашна маска на косата, а ефектот е подобар и од ламинирањето- Се обновуваат расцветаните врвови

Косата е важен дел од нашиот надворешен изглед и нејзиниот совршен изглед е сон на секоја жена. Токму, со нанесувањето на оваа домашна маска еднаш неделно, ефикасно ќе се справите...

5 практични употреби на четката од маскара, кои ќе им бидат од голема помош на дамите

Прекрасната и уникатна четка од маскарата секогаш знае да ги направи нашите трепки совршени, но покрај оваа нејзината оригинална намена, прочитајте во продолжение на кои 5 други начини може да...

Возраста е само број: 10 извонредни фризури за дамите над 50 години, со средна должина на косата

Надворешениот изглед може значително да биде освежен со едноставна промена на фризурата, а еве како дамите над 50 години може да подмладат својот изглед, благодарение на овие 10 извонредни...

Неверојатни трансформации од долга кон кратка коса, кои ќе ги воодушеват дамите

Доколку подолго време се двоумите дали да внесете мали промени во вашиот надворешен изглед и дали да направите нова фризура, дозволете следното забавно видео да ја реши вашата...

Домашна смеса која во живот ја враќа исцрпената, кршлива и сува коса- Дури и бојадисаната

Денешната домашна маска ќе ви помогне да ја зајакнете вашата исцрпена коса. Таа е соодветна за сите типови на коса, а истовремено помага во намалување на косопадот и го стимулира...

„Започнав да се мијам со овој домашен сапун и по 2 недели, брчките беа видно намалени, а лицето значително затегнато“

Овесната каша е незаменлив избор за оние кои водат здрав начин на живот. Покрај во исхраната, истата лесно може да ја употребите за козметички цели, со подготвување на разни маски...

31 лесен трик за шминкање, благодарение на кој брзо ќе станете од аматер до професионалец

Шминката игра огромна улога и е значаен дел од секојдневието на речиси сите жени, но тоа исто така е еден вид уметност која мора постојано да ја практикувате, за да...

Еве што потајно мислат мажите кога ќе видат жена со впечатлив црвен кармин

Прекрасна дама со бела кожа и впечатлив црвен кармин отсекогаш се сметало за класика во било кој жанр, претставен преку кинематографијата, книгите, списанијата и...

33 едноставни трикови за нега и убавина, кои ќе им го олеснат секојдневието на дамите

Следното видео ни носи колекција од нови 33 фантастични трикови кои се неверојатно лесни за реализирање, а крајниот резулат ќе ве воодушеви. Благодарение на истите, вашето секојдневие ќе биде олеснето,...

7 славни дами кои не ги уредуваат нивните фотографии и не се плашат да се покажат во вистинско светло

Сите ќе се согласиме дека компјутерските програми за уредување на фотографиите, како што е познатиот Фотошоп, честопати знаат да нè спасат од непријатни ситуации, со елиминирање на брчките, акните и...

12 раскошни фризури за новогодишната ноќ, наменети за секоја должина на коса

Доколку веќе ја избравте вашата модна комбинација за новогодишната ноќ, но сега ви недостстува уште изборот на совршена фризура, со која ќе го надополните вашиот елегантен изглед, тогаш инспририрајте се...

„Домашната маска од компири со која едноставно се препородив- Ги заштитува и прави моите раце кадифено меки цела зима“

На овие простори, факт е дека компирот се смета за основна храна, речиси еднаков на лебот, при што во многу семејства, овој зеленчук е дел од секојдневното...

Цел живот погрешно сме ги сечеле ноктите, а тоа лесно предизвикува враснување – Еве кој е правилниот начин

Ноктите на стапалата не се помалку важни од ноктите на рацете, иако повеќето ние ретко ја имаме навиката да ги негуваме...