37 извонредни домашни трикови за убавина, за освежен, природен и младешки изглед

Следното видео ви открива како на лесен начин да изгледате беспрекорно во секој момент. Триковите се состојат од комбинирање на неколку состојки кои веќе ги имате во вашиот дом, воедно...

9 актуелни бои на коса кои ќе бидат хит оваа есен, а кои ќе го освежат вашиот изглед

Кога жената ја менува бојата на косата, таа делумно го менува и својот живот. Со помош на разни нијанси изгледот може да се освежи, да се зајакнат одредени црти на...

Дури и да немате многу пари, светскиот бренд Диор советува како сепак може да бидете средена и современа жена

Секоја современа жена се стреми да изгледа совршено: Да направи маникир, педикир, депилација и редовно да ги посетува козметичките салони. Но, сето тоа не значи дека за да го одржувате...

Течниот лифтинг стана новиот брз и интензивен метод кој дава импресивни резултати и го враќа вашето лице во младоста

Што мислите, што најмногу го „остарува“ нашиот изглед? Дали се тоа фините линии и брчки? Промена на бојата на кожата? Висната кожа? Вистината е дека станува збор за комбинација на...

Убавата жена е убава и без шминка- Извонредната Џулија Робертс воодушевува и на 51 година во секојдневно издание

Џулија Робертс се вивна кон ѕвезденото небо на славните играјќи во филмот „Убава жена“ и оттогаш нема слезено од таму, со потполно право. Во приватниот живот, актерката сепак не претпочита...

Гел лакот со себе крие и една голема опасност, која жените не треба да ја занемаруваат, предупредуваат експертите

Доколку сте и вие една од дамите која не може секојдневието да си го замисли без гел-лак и вештачки нокти, тогаш потребно е да го прочитате...

Секоја жена која оди на фризер, потребно е да го знае ова

Фризерскиот салон е омиленото место за релаксација на многу дами, без разлика на нивната возраст. И во таа активност нема ништо лошо. Но, денес ќе ве запознаеме со една опасност...

15 подмладувачки фризури со кои нема да погрешат дамите над 40 години, кои знаат што сакаат

Личниот вкус и преференции се менуваат со текот на годините, а повеќете возрасни дами може да се согласат дека иако како помлади ја претпочитале долгата коса, веќе како позрели сакаат...

Формата на вашите нозе открива колку сте страстни во вашата врска

Кога мажите извесно време набљудуваат некоја дама која им го привлекла вниманието, тие се обидуваат да дознаат што повеќе за истата, судејќи од надворешниот изглед до нејзините лични...

6-те хормони кои го поттикнуваат женското тело да старее побрзо, отколку што е потребно и како лесно да ги неутрализирате

Меѓу десетиците хормони произведувани во нашето тело, постојат 6 хормони, кои се од големо значење за изгледот на жените. Овие хормони се одговорни за еластичноста на кожата, а загубата на...

Пилинг- маска за длабинско прочистување на лицето: Ја нанесуваш, се суши, ја лупиш и сите нечистотии остануваат на неа

Ефикасната нега и прочистувањето на нашето лице се невозможни, доколку не практикуваме употребување на повеќе маски за лице. Денес ви откриваме рецепт за една од најефикасните маски за...

52-годишна експертка открива едноставен начин како да го забавите процесот на стареење

Стареењето на организамот се должи на дејствувањето на различните хемиски реакции во клетките. Како резултат на тоа, се образуваат слободни радикали, кои ги оштетуваат здравите...

Природен кинески рецепт за ефикасно справување со ќелавоста, за само 1 месец

Рицинусовото масло е исклучително лековито и корисно, иако многумина често избегнуваат да го користат поради неговата леплива и груба...

Манекенката која тежи 150 кг, го покажа своето тело на плажа, покриено со многу тетоважи

Во последните неколку години, манекенките со облини го менуваат светот на модата, докажувајќи им на жените ширум светот дека треба да се сакаат самите себе и да го сакаат своето...

„Овој домашен третман за совршени стапала ми го препорача козметичарката, а го правам секоја сезона пред носењето на отворени обувки“

По дебелите зимски обувки, стапала бараат посебна нега и грижа, за да ги подготвите за преминувањето од затворени во отворени...

Овој руски козметички салон секогаш ги започнува најчудните трендови за нокти, а ова се нивните 20 „најдобри“ дизајни

Ноктите се една од најзначајните области во козметичката индустрија. Речиси секоја жена сака да има убави и негувани нокти, а тоа придонесе да се развие и зајакне конкуренциајта меѓу бројните...

10 стари фотографии кои докажуваат зошто Софија Лорен е незаменлива!

На 20-ти Септември, 1934-та година, во Рим, Италија, се роди Софија Вилани Скиколон. Со нејзините неверојатни облини, ѕвезден поглед и полни усни, оваа амбициозна и мистериозна дама, набрзо светот ја...

Пред и потоа: Како изгледаат 20 дами по нивната преобразба направена од професионален стилист

Рускиот стилист Константин Богомолов им ја враќа самодовербата на бројни дами, преобразувајќи ги со нов стил, нова фризура и шминка и докажувајќи им дека сите ние може да изгледаме како...

20 безвременски трендови кои никогаш нема да излезат од мода

Чуден облик на веѓи, неонски бои...-Повеќето модните трендови доаѓаат и си одат, но некои прераснале во безвременски и остануваат засекогаш присутни, без разлика на временскиот...

Пукнатините и здебелената, пожолтена и груба кожа исчезнуваат за кратко. Зошто да давате пари, кога ја имате оваа домашна крема

Доколку и вие веќе подолго време се обидувате да ја отстраните грубата кожа, калусите и пукнатините од стапалата, тогаш за денес, за вас имаме супер лесен домашен...

15 славни дами кои не се грижат многу за своите стапала, а на кои итно им е потребен педикир

Светските списанија и медиуми често ги претставуваат Холивудските дами како поим за совршенство, со што создаваат комплекси кај обичните жени. Но, тука се и папарацо- фоторепортерите да докажат дека тоа...

Ја паметите ли Жаде од хит серијата „Клон“? Погледнете како изгледа истата денес

Светско познатата актерка Џована Антонели, која му стана омилена на цел свет, по толкувањето на легендарната улога на Жаде, од телевизиската хит серија „Клон“, денес изгледа...

„Толчам 2-3 таблетки и ги додавам во шампонот- Благодарение на нив успеав да се ослободам од првутот, а косата ми стана густа и блескава“

Дали мечтаете да имате бујна и блескава коса, а сте ги испробале сите шампони и средства за потхранување, но без никаков ефект? Тогаш овој совет и рецепт е вистинскиот за...

Апсолутен летен хит: 20 идеи за розево златна боја на коса, која ги освои срцата на жените ширум светот

Летото во 2019-та година е одбележано со една супер уникатна и модерна тенденција за коса. Станува збор за т.н розево златна боја на коса, која изгледа неверојатно женствено и...

13-те најдобри фризури за златните дами над 50 години: Женствени, елегантни и најактуелни

За денес подготвивме нешто специјално за дамите во златните години т.е кои имаат над 50 години, а чија страст кон модата и убавината сè уште...

11 актери, кои можеби имаат над 50 години, но сè уште важат за најсексапилните мажи во Холивуд

Во продолжение погледнете кои се најпосакуваните 11-те мажи во Холивуд, кои ги рушат стереотипите меѓу возраста и привлечноста, а кои се обожавани од повеќето жени ширум...

Порите на лицето не треба да бидат видливи: 3 лесни рецепти кои ќе ги намалат истите и ќе го измазнат вашето лице

Секој човек има милион пори по површината на целата кожа. Тие не треба да бидат видливи, но често ситуацијата е обратна и знае да се случи токму...

15 дизајнери кои мислеле за удобноста на жените и добиле милион пофалби

Вештачката интелигенција и паметните уреди се дизајнирани да ни го олеснат животот на многу начини. Сепак, постојат одредени работи кои значително повеќе им се потребни на жените, отколку на мажите,...

Алкалната маска е новото козметичко чудо- Длабоко ја прочистува кожата од токсини и го враќа нејзиниот свеж и здрав изглед

Грижата за кожата во домашни услови е најважниот предуслов за да ефикасно ја зачуваме свежината и беспрекорниот изглед на...

15 елегантни и нежни идеи за маникир, кои се совршено освежување за летната сезона

Летото е синоним на морето, вкусните коктели, песочните плажи и летните лелеави фустани, но истовремено важни се и деталите! Во продолжение инспирирајте се за вашиот следен изглед на ноктите преку...