Стилот е прашање на вкус, а не на пари. Не верувате? Денес ви го претставуваме најдобриот доказ за ова. Прекрасната војвотка Кејт Мидлтон уште еднаш успеа да докаже зошто таа се смета за модна икона и тоа го покажа на наједноставниот начин.

Кејт успеа повторно да ги освои фановите, но овој пат не со дизајн од Диор или Шанел, туку сосема вообичаен фустан на распродажба од брендот Зара, кој чини само 600 денари. Погледнете во продолжение колку прекрасно изгледа војвотката:

Таа фустанот го носеше за време на едно нејзин онлајн вклучувње да зборува за низата проекти што ги има заедно со принцот Вилијам.