Сите се едногласни дека како одминуваат годините, неверојатната Шерон Стоун изгледа сè подобро и подобро! Неодамна актерката се прошета на улиците низ Њујорк во впечатлива есенска модна комбинација со жолт фустан и црвени чизми и притоа ја воодушеви јавноста со нејзината витка фигура!

Стоун изгледа едноставно совршено дури и на 62-годишна возраст!