Исто како и нејзината хероина, Кери Бредшо, така и Сара Џесика Паркер во вистинскиот живот неверојатно многу ја обожава модата, при што често ја воодушевува јавноста со нејзините беспрекорни модни комбинации, а ниту нејзиното појавување овој Четврток во Њујорк не беше исклучок.

Славната актерка ги воодушеви сите облечена во впечатлив плетен виолетов фустан, кој ги откри нејзините совршени нозе: