Дом и градина

10 елегантни идеи како практично да ја уредите малата кујна – До совршен изглед со малку елементи

Инспирирајте се за вашето следно реновирање, особено ако имате мала кујна, со следните 10 супер елегантни и практични идеи, благодарение на кои вашата кујна ќе биде неверојатно удобна за користење…
Повеќе
Дом и градина

38 супер идеи за едноставни домашни декорации кои може лесно сами да ги направите, а со кои домот ќе заблеска!

Следните креативни идеи со јаже едноставно вреди да се пробаат. Без да трошите богатство, благодарение на овој едноставен предмет може сами лесно да изработите уникатни декорации за вашиот дом, благодарение…
Повеќе
Дом и градина

23 едноставни, а прекрасни идеи како да го уредите просторот доколку имате мала дневна соба

Малиот простор е секогаш вистински креативен предизвик кога станува збор за уредувањето, а токму следното видео ни открива 23 практични и прекрасни идеи и решенија како да го уредиме малиот…
Повеќе
Дом и градина

30 супер практични и генијални алатки за патување, кои на секој ќе му бидат од голема помош

Од практичен туш, воодотпорни заштитни обувки до алатка за ефикасно брзо вадење на жигот од кожата кои го оставаат инсектите, токму следното практично видео ни открива 30 генијални алатки кои…
Повеќе
Дом и градина

6-те собни растенија кои ги отстрануваат влагата и мувлата – Ефикасно спасуваат од алергии и астма

Влажната средина е идеална за размножување на бактериите и мувлата. Тоа се одразува негативно на нашето здравје, а најчесто е проследено со појава на симптоми како респираторни инфекции, замор, зашеметеност,…
Повеќе
Дом и градина

28 супер практични трикови за кампување кои му бидат од голема помош на секој!

Од правење импровизиран чамец, еколошки тоалет, лесно запалување на оган до тоа како брзо да се спасите од несаканите инсекти на вашата облека, токму следното креативно и практично видео ни…
Повеќе
Дом и градина

25 корисни совети како да го организирате целиот дом – Неверојатно лесно и едноставно генијално

Од уредување на плакарот со облеката, алатките за чистење до зачините во кујната и храната во ладилникот, погледнете како лесно, без многу труд да го организирате целиот дом и да…
Повеќе
Дом и градина

15 итри идеи за организирање на домот и складирање на работите, за кои малкумина би се досетиле

Погледнете како практично и генијално може да го уредите целиот дом т.е ефикасно да ги организирате и складирате сите работи благодарение на следните супер идеи, кои се одлична инспирација особено…
Повеќе
Дом и градина

15 генијални алатки создадени да ги решат сите наши мали секојдневни проблеми во домот

Од оригинална лупилка која се носи на прстите до ефикасно чистење на метлата од наталожените остатоци од отпадоците, следното видео ни открива генијално практични уреди и алатки создадени да ни…
Повеќе
Дом и градина

41 супер практичен трик како брзо и лесно да го организираме малиот дом и да заштедиме многу простор

Ако имате помал дом, тогаш најеверојатно веќе знаете колку понекогаш може да биде предизвикувачки неговото уредување и колку е важно рациоанално да го искористиме. Токму следното креативно видео ни открива…
Повеќе
Дом и градина

38 креативни идеи како практично да ги искористиме пластичните шишиња за потребите на домот

Од берење овошје, практична прскалка за градината,  зашитата на растенијата, генијално организирање на многуте ќеси во домот до создавање на оригинален туш за итни случаи, токму следното креативно видео ни…
Повеќе
Дом и градина

22 едноставни кулинарски трикови за кои малкумина знаат, а кои даваат генијални резултати

Следното практично видео ни открива генијални трикови поради кои секој би се вљубил во готвењето, толку едноставни, а даваат извонредни резултати! Од сечење на зеленчуци до цедење на овошје, погледнете…
Повеќе
Дом и градина

20 фантастични и практични идеи како да ги искористите старите дрвени гајби за уредување на домот

Без да вложувате многу труд или големо богатство, погледнете како може практично и лесно да ги искористите старите дрвени гајби на креативен начин и да ги збогатите изгледот и удобноста…
Повеќе
Дом и градина

Мудри бабински совети: 3-те работи кои треба да ги исфрлиме од домот за да ја спречиме сиромаштијата и несреќата

Еве кои 3 работи од секојдневието, според народните верувања, треба да ги исфрлиме од домот, бидејќи истите ја привлекуваат сиромаштијата и несреќата, при што со нивното отстранување ќе го заштитиме…
Повеќе
Дом и градина

Генијални идеи и дизајни како максимално да го искористите малиот простор во домот

Ако сте сопственик на дом со помал простор за уредување и ви недостасуваат практични идеи како рационално и максимално да го искористите истиот, тогаш следното креативно видео можеби ќе ви…
Повеќе
Дом и градина

32 генијални алатки за чистење кои вреди да се пробаат! – Значително би ни го олесниле секојдневието!

Од супер практични влечки дизајнирани за темелно чистење на стапалата и петите до ефикасно чистење на накитот, без воопшто да се трудите...Токму следното видео ни докажува дека иновативноста на произведувачите…
Повеќе
Дом и градина

40 неверојатни алатки за готвење кои секој би посакал веднаш да ги има!

Замислете само колку готвењето би било многу полесно и дефинитивно позабавно доколку ги имавте овие супер генијални алатки во кујната, кои се неверојатно практични за користење, а резултатите воодушевуваат!
Повеќе
Дом и градина

Супер практични и корисни трикови како да ги искористиме старите работи и да им дадеме нов сјај

Погледнете како лесно и практично старите работи, кои инаку зафаќаат непотребен простор во домот и кои наместо да ги фрлиме, може да ги преобразиме и да им дадеме нов извонреден…
Повеќе
Дом и градина

Неверојатни трикови за готвење со кои лесно ќе станете професионален готвач!

Уникатна комбинација од полнета пиперка со колбас или пак, супер лесен начин да приготвите пуканки, токму следното видео ни открива неверојатни и практични трикови за готвење, со кои без многу…
Повеќе
Дом и градина

Ѕирнете во бајковитиот дом на Бергузар Корел, кој изгледа како од „1001 ноќ“

Бергузар Корел е една од најпознатите турски актерки, која својата популарност ја стекна по улогата на Шехерезада во турската хит-серија „Величествениот“. Во вистинскиот живот таа е среќно омажена за актерот…
Повеќе
Дом и градина

Генијални и практични алатки кои значително ќе го забрзаат готвењето

Секој кој ужива во готвењето, добро знае дека овој процес може да одземе неверојатно многу време, особено кога приготвуваме некои многу вкусно јадење. Но, иновативните дизајнери размислувале и за ова…
Повеќе
Дом и градина

Неверојатни дизајни на мебел со кои ќе заштедите значително многу простор во домот

Големите простори се секогаш удобни за уредување, но вистински предизвик за дизајнерите на ентериер се токму малите домови. Покрај рационален план за искористување, од голема помош се и иновативните дизајни…
Повеќе
Дом и градина

15 фантастични идеи како да го уредите просторот околу прозорците

Просторот околу прозорците во домот е вистински предизвик кога станува збор за неговото рационално искористување и уредување, а еве кои решенија, дизајнерите за ентериер ги сметаат за најдобри за оваа…
Повеќе