Не секогаш дезодорансите и антиперспиранти може да помогнат. Овој едноставен, но многу ефикасен антиперспирант ќе ве спаси од незгодни ситуации и непријатни чувства.

СОСТАВ

1 литар вода

30 г камилица

1 лажичка сода бикарбона

ПОДГОТОВКА

Во зовриена вода ставете сува или свежа камилица.

Тргнете го садот од огнот и оставете да се олади, па прецедете. Потоа додадете сода бикарбона и добро измешајте.

Мачкајте ги пазувите со оваа течност два пати на ден.

Чувајте ја смесата во фрижидер, не повеќе од една недела.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/paz.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/paz-400x214.jpgDijana IlievaСоветиНе секогаш дезодорансите и антиперспиранти може да помогнат. Овој едноставен, но многу ефикасен антиперспирант ќе ве спаси од незгодни ситуации и непријатни чувства. СОСТАВ 1 литар вода 30 г камилица 1 лажичка сода бикарбона ПОДГОТОВКА Во зовриена вода ставете сува или свежа камилица. Тргнете го садот од огнот и оставете да се олади, па прецедете....Секој ден нешто свежо