Многу луѓе кои безброј пати се обиделе да ослабнат и да се ослободат од здодевните вишок килограми, велат дека најчесто издржуваат најмногу 2-3 дена држејќи диети, а пртиоа се чувствуваат гладни.

Но, сега повеќето се едногласни дека режимот на оваа импровизирана салата, која се прави многу брзо и лесно, е неверојатно решение со кое ги постигнуваат нивните посакувани резултати.

Тајната на успехот е оваа салата да ја вклучувате во менито секоја вечер и за 1 месец може да ослабнете дури до 14 килограми.

Вкусна салата за моќно слабеење

Потребни состојки

  • 1 краставица
  • 50 гр конзервиран грашок
  • 150 гр кисело млеко
  • 1 јајце
  • Копар и магдонос по ваша желба

Начин на подготовка

Исечете ја краставицата на мали парчиња. Додадете ја во длабок сад, а потоа кон истата додадете ги грашокот и киселото млеко. Исечете го и јајцето и додадете го кон останатите состојки. Полејте ги истите со зејтин и добро измешајте.

При сервирање, нанесете ги исечените зачини врз салатата, а може да посолите и со малку морска сол.

Начин на употреба

Салата е неопходно да се консумира секоја вечер, а може да ја комбинирате со парче тврдо сирење или леб од хељда. Најдобро е да ја консумирате 3 часа пред спиење.

Воедно, со цел салатата да ги даде посакуваните ефекти, мора да внимавате што јадете и во текот на целиот ден, при што вкупниот калориски внес не треба да надминува 1800 калории.