Систем за репродукција

Проблем со простата: Кои се 4-те најчести причини и кои симптоми не треба да ги игнорирате

Простатата е жлезда која е дел од машкиот репродуктивен систем што се обвиткува околу машката уретра близу мочниот меур. Жлездата е со големина на орев и расте како што стареете.…
Повеќе
Систем за репродукција

Проблем со ерекција: Што го предизвикува и како едноставно да го решите

Во одреден период во животот на мажот, тој може да има потешкотии во постигнувањето или одржувањето на ерекција. Проблемите со ерекцијата се јавуваат кога не можете да постигнете или одржувате…
Повеќе
Систем за репродукција

Болка во јајниците: Кои симптоми се загрижувачки за да се обратите на лекар

Јајниците се парни органи кои се дел од внатрешниот репродуктивен систем на жените. Болката во јајниците не е необична и милион жени ширум светот секојдневно се соочуваат со непријатните симптоми.…
Повеќе
Општо здравје

Габички и кандидијаза: 3 лесни начини како да се справите со најчестите женски проблеми

Основната причина за појава на габичките е киселата средина? Консумирате многу благо, а се движите многу малку? Тоа значи дека нивото на шеќер во крвта е многу високо, токму како…
Повеќе
Општо здравје

Лук: Природен лек за 100 болести, меѓу кои и уништување на бактериите и спречување инфаркт

Потекнува од фамилијата лукови, а со векови е најкористената состојка за кулинарските и медицински цели. Во продолжение откријте ја моќта што се крие во овој мал бел зеленчук. Карактеристики Лукот…
Повеќе
Кожа

Боровинки: Величествено овошје со кралска боја и моќни лековити својства

Со уникатниот грмушест изглед и вкусните бобинки, откријте во продолжение зошто ова лековито овошје се смета за едно од најмоќните природни лекови. Карактеристики Боровинките поттекнуваат од родот Cyanococcus. Растат во…
Повеќе
Глава

8 предупредувачки знаци за здравјето кои жените често ги игнорираат

Телото на жената секогаш се менува, па затоа понекогаш е многу тешко да се разликуваат предупредувачките знаци од вообичаените нормални појави. Во продолжение следуваат 8 навидум безопасни симптоми, а на…
Повеќе
Гениталии

Природен лек против воспаление на мочниот меур, цистис

Цистис претставува воспаление на мочниот меур предизвикано од бактерии. Честото мокрење, печење при мокрење, чувство на непријатност и притисок над срамната коска, се симптомите на оваа заболување. Состојки Една лажица…
Повеќе
Гениталии

Недостаток во пилулата за абортус, може да предизвика фатални последици по животот на жената

Најдобар начин за да се заштитите од несакана бременост е да користите соодветни средства за контрацепција. Со оглед дека во денешно време постои голем избор на контрацептивни средства од презервативи,…
Повеќе