Кратки или долги, фустаните се симбол на елеганција и отмен изглед. Докажано и низ историјата, дамите секогаш облекувале фустани со различни мотиви. Во последно време, се повеќе дамите одбираат панталони како едноставно парче гардероба кое дава чувство на комодитет, фустаните сепак го задржуваат местото на идеален избор кога станува збор за специјална прилика, со оглед дека совршено ја претставуваат женственоста.

Ви претставуваме 10 модели на фустани кои секоја дама би требало да ги има во својот гардеробер:

Краток црн фустан

Краток или долг црвен фустан

Долг фустан со апликации

Краток фустан со геометриски форми во две бои

Средна должина на фустан од тенок материјал

Фустан – туника, кој може да се комбинира и со пантолони

Елегантен бел фустан со чипка

Краток фустан со посебен мотив кој ќе го носите во свечени прилики или коктел забави

Долг фустан за свечени прилики

Краток и едноставен модел на фустан

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/nane-9-fustani-11.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/nane-9-fustani-11-400x214.jpgIva SpirovskaМодаКратки или долги, фустаните се симбол на елеганција и отмен изглед. Докажано и низ историјата, дамите секогаш облекувале фустани со различни мотиви. Во последно време, се повеќе дамите одбираат панталони како едноставно парче гардероба кое дава чувство на комодитет, фустаните сепак го задржуваат местото на идеален избор кога станува...Секој ден нешто свежо