За 1 недела, овој 84-годишен дедо доби 30.000 следбеници благодарение неговите извонредни модни фотографии

Овој дедо е доказ дека никогаш не е доцна да се биде модна икона!

84-годишниот Силвер Тетцуја е поранешен професор од Акита, Јапонија.

Благодарение на неговиот неверојатен моден вкус и со помошта од внукот Наоја Кудо, овој дедо создава брилијантни модни фотографии, ремек-дела поради кои, за помалку од 1 недела, Силвер го заследија 30.000 луѓе на неговиот Инстаграм профил.

А кога ќе ги видите фотографиите, ќе посакате и вие да го заследите:

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *