Сакате да го намалите стомакот? Да имате потенка половина? Да го исчистите телото од масти? Овој рецепт ќе направи чудо за Вас.

Најважно е дека оваа витаминска бомба чисти масни наслаги и секакви остатоци, отпад од цревата, па надуеноста видливо исчезнува, а совршен Вие по само три дена, ќе изгледате многу послаби!

Состојки:

– зелка
– цвекло
– морков
– лимонов сок
– маслиново масло

Подготовка:

Исечете ги зелката, цвеклото и морковот во сооднос 3: 1: 1. Додадете малку зачини по ваш избор (магдонос, целер), сок од еден лимон, неколку капки маслиново масло и витаминската исхрана е подготвена.

Многу важно: Во салатата не треба да се додава сол или какви било други адитиви.
Јадете секоја вечер најмалку три часа пред спиење, најмалку три дена, и ќе забележите големи резултати.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/fb_dc7049b15251d28a0680283a5a0a36ff.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/fb_dc7049b15251d28a0680283a5a0a36ff-400x214.jpgDijana IlievaДиетиСакате да го намалите стомакот? Да имате потенка половина? Да го исчистите телото од масти? Овој рецепт ќе направи чудо за Вас. Најважно е дека оваа витаминска бомба чисти масни наслаги и секакви остатоци, отпад од цревата, па надуеноста видливо исчезнува, а совршен Вие по само три дена, ќе изгледате...Секој ден нешто свежо