Овој рецепт освен како лек за бели влакна, исто така е одличен за целокупното здравје на кожата и го подобрува видот.

Состојки:
– 200 грама ленено масло
– 4 лимони
– 3 мали главчиња лук
– 1 килограм мед

Подготовка:

Измелете го лукот, заедно со два лимона без кора и два лимона со кора. Измешајте го маслото и медот. Потоа смесата ставете ја во стаклен сад со капак. Оставете ја да отстои во фрижидер. Земајте по една супена лажица половина час пред да консумирате храна. Можете да консумирате и 3 пати на ден.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/06/131342.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/06/131342-400x214.jpgМилена СтанишковскаКоса/ноктиЗдравјеОвој рецепт освен како лек за бели влакна, исто така е одличен за целокупното здравје на кожата и го подобрува видот. Состојки: - 200 грама ленено масло - 4 лимони - 3 мали главчиња лук - 1 килограм мед Подготовка: Измелете го лукот, заедно со два лимона без кора и два лимона со кора. Измешајте го...Секој ден нешто свежо