Со помош на овој рецепт ќе го нормализирате притисокот, помага при импотенција, заболувања на белите дробови, проблеми со синусите, атеросклероза, гастритис, хемороиди, а корисен е и за оштетен вид и слух.

Состојки:

– 350 грама лук
– 200 милилитри 95% алкохол или рум

Доколку планирате да го приготвите рецептот со алкохол треба д внимавате да не содржи метанол или бензалкониум хлорид.

Подготовка:

Исечете и истолчете го лукот. Потоа помешајте го со алкохолот и ставете ја смесата во шише. Нека отстои така 10 дена а потоа процедете ја смесата. Добиената течност оставете ја во фрижидер околу 2 часа.

Пијте најмногу 12 дена, така што ќе сипувате по неколку капки во вода пред доручек, ручек и вечера. Во првите денови ставајте само по една капка, а подцна може и 2-3.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/antibiotic-2179294_640.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/antibiotic-2179294_640-400x214.jpgМилена СтанишковскаОпшто здравјеЗдравјеСо помош на овој рецепт ќе го нормализирате притисокот, помага при импотенција, заболувања на белите дробови, проблеми со синусите, атеросклероза, гастритис, хемороиди, а корисен е и за оштетен вид и слух. Состојки: - 350 грама лук - 200 милилитри 95% алкохол или рум Доколку планирате да го приготвите рецептот со алкохол треба д...Секој ден нешто свежо