Овој лек е направен од страна на бугарскиот научник, професор д-р Христо Мермерски, а многумина сметаат дека треба да биде револуционерен лек кој излечил илјадници кои страдаат од рак. Овој рецепт ги чисти крвните садови, го лечи срцето, го обновува имунолошкиот систем, го чисти црниот дроб и бубрезите, ја подобрува меморијата, не штити од инфаркт и ги лекува оние кои имале срцев удар или мозочен удар.

Состојки:

– 15 свежи лимони
– 12 глави свеж лук
– 1 кг органски мед
– 400 г пченични никулци
– 400 г јатки од млад орев

Подготовка:

Добивање на пченични никулци: 400 г пченица ставете во стаклен сад. Потопете ги со вода и оставете ги преку ноќ. По 10-12 часа над чиста крпа / газа истурете ја водата и исплакнете го семето. Во сад, оставете ја исцедената пченица. По 24 часа се добиваат пченични никулци (должина 1-2 мм.).

Подготовка на лекот:

Изблендирајте ги заедно пченичните никулци, оревите, лукот, 5 лимони со кората. Од останатите лимони направете сок и додавајте во смесата се додека не стане хомогена. Додадете мед и мешајте со дрвена лажица, а потоа истурете во стаклен сад и оставете да стои во фрижидер. По 3 дена смесата е подготвена за консумирање.

Дозирање:

Земете 2 супени лажици 30 минути пред појадок, пред ручек, пред вечера и пред спиење.

За лекување на рак се зема по 2 лажици на секои 2 часа!

Рецептот гарантира здравје и долг живот и лекување на ракот; ја задржува свежината на телото, младоста и енергијата.

Овој лек ги содржи сите потребни витамини, минерали, биоактивни материи, протеини, јаглехидрати и растителни масти, кои го чуваат телото и го лечат од рак.

Забелешка: За да се спречи ракот треба да се јадат по 2 јаболка дневно