Ова е веројатно најлесниот начин како да го изгубите постојаниот и здодевен вишок од неколку килограми. Наместо ригорозни диети, пробајте го следниот едноставен домашен напиток, со кој може да симнете 3 килограми за 5 дена

Природен домашен напиток за брзо слабеење

Потребни состојки

  • 60 грама магдонос
  • 1 лимон
  • 2,3 дл вода

Начин на подготовка и употреба

Ситно исечете го магдоносот и исцедете го сокот од лимонот. Додадете ги двете состојки во чаша, а потоа исипете ја водата. Консумирајте го добиениот напиток наутро на празен стомак само 5 дена, а потоа направете пауза од 10 дена. Овој пијалок го забрзува согорувањето на калориите и му обезбедува на телото доволно витамини и минерали. Магдоносот го подобрува варењето и му помага на телото да го исфрли вишокот течност, со што се елиминира надуеноста.