Денес за вас подготвивме златен домашен рецепт за чудесен напиток кој неверојатно помага при слабеењето и согорувањето на наталожените масни наслаги на телото, притоа и го активира метаболизамот да функционира со брзина на светлината! Еве за што станува збор.

М0ќно домашно прочистувачко средство за слабеење

Потребни состојки

 • 100 гр овесни снегулки
 • 1 литар вода
 • Неколку кафени лажици мед

Начин на подготовка

Полејте ги овесните снегулки со врела вода и оставете ги преку ноќта да отстојат на темно и студено место. Откако овесните снегулки добро ќе бидат потопени, добро прецедете ги од течноста. Додадете 1 кафена лажица мед кон готовиот напиток и истиот испијте го околу 30 минути пред вашиот оброк. Может до 3 пати дневно да го консумирате напитокот.

Придобивки од напитокот

 • Помага при слабеење
 • Ги отстранува масните наслаги од телото
 • Го отстранува вишокот на вода од организамот
 • Го подобрува метаболизамот

Пример мени за 2-дневна диета со овесниот напиток

Ден 1

 • Појадок: Oвесен наптиок, овесна каша со сирење
 • Ужина: Протеинска плочка и 2 банани
 • Ручек: Овесен напиток, 2 варени јајца, салата со пилешки гради и краставица
 • Ужина: Урда со цимет
 • Вечера: Овесен напиток, салата од краставици и домати, печена риба

Ден 2

 • Појадок: Овесен наптиок, палачинки приготвени со банана, чај
 • Ужина: Урда со ванила и јаболко
 • Ручек: Овесен напиток, каша од хељда, свежа краставица и варени зеленчуци
 • Ужина: 2 варени јајца
 • Вечера: Овесен напиток, салата од домати и босилек