Оваа маска ја зголемува еластичноста на кожата, ја освежува и негува.

Состојки:

1 мала краставица

3 лажици маслиново масло

1 жолчка

1/3 лажиче јаболков оцет

Подготовка:

Краставицата се ренда со ренде, благо стегајќи исцедете го сокот, додадете ги останатите состојки.

Нанесете на лицето, вратот и деколтето. По 15 минути исплакнете со топла вода.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/07/pretty-girl-2101980__340.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/07/pretty-girl-2101980__340-400x214.jpgDijana IlievaОпшто здравјеЗдравјеОваа маска ја зголемува еластичноста на кожата, ја освежува и негува. Состојки: 1 мала краставица 3 лажици маслиново масло 1 жолчка 1/3 лажиче јаболков оцет Подготовка: Краставицата се ренда со ренде, благо стегајќи исцедете го сокот, додадете ги останатите состојки. Нанесете на лицето, вратот и деколтето. По 15 минути исплакнете со топла вода.Секој ден нешто свежо