Оваа маска е за сопствениците на мрсна и проблематична кожа: таа дава мат тен, ги чисти и затегнува порите.

Потребни состојки:

2 лажици брашно од овес

2 лажици мед

4 лажици јаболков оцет

Подготовка:

Овесното брашно, се меша со мед и се разредува со оцет.

Нанесете го производот на исчистено лице, оставете да стои околу 20 минути, а потоа исплакнете со топла вода, нанесете хидратантен крем.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/07/acne-1606765__340.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/07/acne-1606765__340-400x214.jpgDijana IlievaОпшто здравјеЗдравјеОваа маска е за сопствениците на мрсна и проблематична кожа: таа дава мат тен, ги чисти и затегнува порите. Потребни состојки: 2 лажици брашно од овес 2 лажици мед 4 лажици јаболков оцет Подготовка: Овесното брашно, се меша со мед и се разредува со оцет. Нанесете го производот на исчистено лице, оставете да стои околу 20...Секој ден нешто свежо