Понекогаш чувствуваме силни болки во коските и зглобовите . Наместо постојано да посегнуваме по традиционални лекови против болки, убаво е да се свртиме кон природата, која е значително поефикасна и нема да има штетни ефекти врз другите органи, како некои лекови. Овој лек е многу подобар и ќе му помогне на коските и зглобовите, како и за општата здравствена состојба. Многу е лесно да се подготви.

Потребни состојки:

2 лажици желатин

4 лажици сусам

3 лажици суво грозје

8 лажици ленено семе

40 гр семки од тиква

200 гр мед

Подготовка:

Ставате ги сите состојки во блендер и блендирајте се додека не добиете убава хомогена смеса.

Користење:

Земајте по една лажица 3 пати на ден пред јадење и ќе се чувствувате многу подобро. Овој лек ќе го подобри имунитетот, делува и при анемија, а ќе го забрза и метаболизмот. Болките во зглобовите и коските ќе бидат намалени значително.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/fb_80608692a983e1313fccab9426e8aded.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/fb_80608692a983e1313fccab9426e8aded-400x214.jpgDijana IlievaКоскиОпшто здравјеЗдравјеПонекогаш чувствуваме силни болки во коските и зглобовите . Наместо постојано да посегнуваме по традиционални лекови против болки, убаво е да се свртиме кон природата, која е значително поефикасна и нема да има штетни ефекти врз другите органи, како некои лекови. Овој лек е многу подобар и ќе му...Секој ден нешто свежо