Како би изгледале Дизни принцезите како тинејџерки

Ги видовиме како би изгледале ако ги следеа модните трендови, а сега да видиме како популарните и омилените Дизни принцези би изгледале доколу беа тинејџерки.

1. Јасмин и тигарот Раџа кој би бил мало маче

2. Трнорушка својата љубов кон розите би ја одвела на сосема друго ниво

3. Ариел би била одличен морнар со тематски тетоважи

4. Мерида би победувала во секоја видео игра, особено игрите со лак и стрела

5. Снежана веќе би знаела кој е најубав на светот

6. Мулан би била ученик на генерацијата

7. Тиана сè уште би сонувала за сопствен бизнис, вегетаријанско кафуле

8. Пепелашка би била влијателна блогерка на Инстаграм

9. Аурора би немала време за спиење, бидејќи ќе биде презафатена како навивачка за училишните спортски настани

10. Елса би била едноставно најголема фраерка

11. Златокоса би била бунтовна тинејџерка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *