Освладо Риос е еден од најголемите секс- симболи, не само на латиноамериканско, туку и на светско ниво, особено откако со неговата легендарна улога во хит-серијата „Касандра“, засекогаш ја освои женската публика.

Денес славниот актер има 60 години, иако воопшто не би рекле дека е така, бидејќи изгледа феноменално. А пред само неколку дена на својот Инстаграм профил објави фотографии, покажувајќи го своето затегнато тело со обликувани мускули и така повторно ги потсети дамите зошто е нивен идол!

Во продолжение погледнете ги фотографиите од неверојатниот Освалдо: