Овен

Можностите за деловни достигнувања се извонредни. Ако сте доволно концентрирани во остварувањето на своите планови, денот ќе биде доста профитабилен. Направете нешто убаво за партнерот. Може да изберете мал подарок.

Бик

Денес може да имате некои расправии со партнерот. Тој сака сè да е полесно и побрзо, а вие имате друго мислење. Може да настапи привремена тишина во Вашите односи.

Близнаци

Доста позитивен ден за остварување на било која намена. Проблем за повеќето од претставниците на Близнаци ќе е зголемената нервоза. Денот е погоден за шопинг. Не двоумете се да експериментирате. Смело променете нешто во вашиот стил.

Рак

Денес некој ќе се обиде да оствари поблиска врска со вас, но вие нема да сте во добро расположение. Оставете си простор, може да размислите.

Лав

Генерално четврток е со добри индикатори за претставниците на Лав, но некои негативни влијанија ќе предизвикаат нервоза, што во многу случаи нема да биде ставена под контрола и брзо ќе прерасне во моќен конфликт.

Девица

Денот ќе биде доста тежок и напорен. Ќе се јават спорови кои поради својот карактер постепено ќе прераснат во остри расправии. Ќе биде добро ако успеете да ја спречите оваа трансформација пред да стане основа за проблеми.

Вага

Во овој ден заборавете на споредбите. Што било во минатото веќе нема никакво значење. Во иднината, исто е рано да се гледа, па фокусирајте се на сегашноста.

Шкорпија

Ќе дознаете дека некој се обидува да ве ограничува. Но, добро е да си признаете дека навистина имате потреба од тоа да почитувате некакви граници.

Стрелец

Овој четврток судбината ќе биде благонаклонета кон вас, но тоа не значи дека може да си дозволите недозволени работи. Не паѓајте на искушенијата.

Јарец

Денес ќе имате силна желба да објасните некому нешто, но тоа тешко дека ќе ви успее. Затоа воопшто не си ги губете силите и времето, насмевнете се мудро и почекајте човекот сам да ги увиди работите.

Водолија

Денес сте вооружени со голема доза на хумор. Тоа е единственото нешто што ќе може да направите за да се чувствувате подобро и од секоја ситуација да заминете со достоинство.

Риби

Ќе бидете во одлична форма. Вашите блиски ќе се воодушевени од вас и со нетрпение ќе ја очекуваат секоја ваша следна постапка. Бидете на врвот. Не си поставувајте граници.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/horoskop-6.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/horoskop-6-400x214.jpgDijana IlievaХороскопОвен Можностите за деловни достигнувања се извонредни. Ако сте доволно концентрирани во остварувањето на своите планови, денот ќе биде доста профитабилен. Направете нешто убаво за партнерот. Може да изберете мал подарок. Бик Денес може да имате некои расправии со партнерот. Тој сака сè да е полесно и побрзо, а вие имате друго...Секој ден нешто свежо