Овен

Денот ќе ви понуди многу искуства, од кои некои може да не ви се допаднат. Денот e склон кон конфликти, затоа е важно да ги избегнувате активните оптоварувања, кои им штетат на психата и здравјето. Ако се импресионирате од желбата за успех и поверувате дека би можеле да успеете дури и преку измама, тогаш сигурно се лажете.

Бик

Денес ќе имате многу генијални идеи. Ако успеете да остварите барем некои од нив, најверојатно ќе се радувате на ведрата блиска иднина. Разговарајте во суштина, не бидете суетни и не правете се важни со ништо, за да не предизвикате нездрав интерес кон себе. Некои од Вас ќе имаат проблеми со мобилизацијата.

Близнаци

Ве очекува многу динамичен ден, особено ако не се успиете и не го пропуштите поголемиот дел од него. Во денешниот тежок ден е препорачливо да не превземате иницијативи, да не се обвинувате и да не ги мерите зборовите. Многу тежок и нервозен ден, во кој треба да се дејствува многу внимателно и да не си дозволите нечесност во односите со другите.

Рак

Ќе дојде до промена во емоционалниот живот. Со насмевка ќе заработите симпатии и поддршка, и ќе ги искористите предностите. Изразете ја радоста со некого или на нешто што ве обединува. За Раковите се карактеристични добри можности за успех во овој ден, но за реализација потребно ќе е да се потчинат на два предуслови.

Лав

Премореноста може да стане причина за лошо расположение и деградирани односи. Ќе бидете мотивирани и ќе работите за постигнување на материјална стабилизација во денешниот ден, но останете будни и не летајте. Петок е поволен за реализација на лични цели и е профитабилен.

Девица

На работното место ви очекуваат доста изненадувања денес. Мобилизирани и практични, ќе постигнете успех во работите во текот на денешниот ден. Но, ќе биде тешко да постигнете успех во зацртаните сфери. Имате поважно прашање, на кое треба да го фокусирате своето внимание. Станува збор за партнерството – лично и деловно, и за односите во општеството.

Вага

Денес обидете се да го завршите започнатото, без да дојде до физичка исцрпеност. Големи нервози денес, а во деловниот сектор ќе бидат особено истакнати, предизвикани од бескрупулозните лаги и опкруженија, но безуспешни обиди за дестабилизација.

Шкорпија

Денот ќе Ви биде исполнет со изненадувања, кои ќе Ви ги променат плановите за денес. Загрижени за проблемите може да ги потцените опасностите на денот и да ја потрошите енергијата залудно. При реализирањето на финансиските цели, договорени контакти и обврски во јавните медиуми, Шкорпиите ќе дејствуваат успешно.

Стрелец

Без да сте ги планирале, денешните активности ќе Ви го продолжат времето и ќе се чувствувате пријатно. Работете со упорност врз свои идеи, без да дојде до физичка исцрпеност, за да ги олесните идните настапи и обврски. Ќе имате успешна реализација денес, но за многумина од Вас ќе имаат дополнителни проблеми поврзани со домот или со бизнисот.

Јарец

Ќе ги постигнете своите намери со леснотија и ќе се пофалите со нови бенефиции. Имплементација на заедничка задача ќе ги подигне вашите очекувања, но можно е да бидете заведени. Тежок ден за реализација на деловните цели, за контакти со луѓе од блиските или подалечните средини и судир со проблеми при остварување на личните цели.

Водолија

Нервозите на работното место ќе ги отежнат комуникациите со Вас. Сконцентрирајте се и дајте се од себе, претставете се според очекувањата на настапите во денешниот ден. Најдобра опција за Водолиите денес е да ја исполнат поговорката – “бидете пониски од тревата и потивки од водата”.

Риби

Со внатрешната умереноста не застанувајте со главата напред во дадениот потфат, чекајте поволен момент да се вклучите. Неповолната енергетска карактеристика на денот бара да ја штедите психата и здравјето. Карактеристиките за Рибите во петокот се: многу среќа, мала нервоза и недоволна емоционална стабилност.