Овен

Ова не е ден за да барате сметка од другите, ниту од себе. Што се случило – се случило. Може да ги промените работите во иднина, но сега – не. Не го заборавајте тоа.

Бик

Некакви чудни знаци денес само ќе Ве збунуваат. Држете се до реалноста и не губете време и нерви за да откриете кое што значи. Најверојатно не значи ништо, но Вие може да изгубите вредни ресурси, додека го разберете тоа.

Близнаци

Денес може да најдете нешто што сте го загубиле и заборавиле многу одамна. Колку и да не Ви се верува токму во овој момент ќе можете да ја најдете неговата адаптација. Многу е важно да не престанувате да верувате во среќната случајност.

Рак

Овој ден ќе биде добро да ги поставите картите на маса. Не е фер да побарате нешто, а да не давате ништо во замена, па дури и да не ги признавате своите намери. Бидете искрени и отворени и ќе добиете повеќе отколку што сте претпоставувале.

Лав

Денес може да научите некоја разочарувачка вест за некого. Нема да Ви е лесно да се помирете со информациите, но тоа е самата вистина, па … Бидете задоволни дека сепак сте разбрале навреме, а не предоцна.

Девица

Денес можете да си дозволите да ги обиколите сите продавници за кои сте мислете во последните денови. Времето ќе Ви е доволно. Она за што треба да внимавате се средствата. Имајте мерка во овој поглед.

Вага

Денес не се вртете назад. Нема смисла од сожалување и барање сметки. Се сѐ случило случајно. Најважно е она што сте излегле од оваа ситуација и дека сте ги извлекле вистинските заклучоци.

Шкорпија

Овој ден не си дозволувајте да го зголемувате тонот, на кого и да било. Можеби Ви е чудно, но на овој начин некој ќе биде многу повреден од Ваша страна, бидејќи односот кон него е од особено значење.

Стрелец

Денес ќе имате сериозна шанса да завршите некоја работа и да заработите малку повеќе отколку што е предвидено во условите. За да се случи тоа, сепак, ќе мора да бидете максимално концентрирани и ладнокрвни.

Јарец

Денес не плашете се дека некој Ви ветил нешто и нема да го исполни тоа. Можете мирно да продолжите напред. Не само што ќе добиете помош, туку сè ќе си дојде на свое место.

Водолија

Разговорите ќе бидат без некој посебен креативен карактер, подобро ќе биде да ги избегнувате целосно. Ако имате желба за караници – зборувајте, ако не, најдобро ќе биде да почекате малку.

Риби

Може да посакате да разговарате и да споделувате, но сега не е погоден момент. Внимавајте, бидејќи непријателот никогаш не спие. Ако не можете да одолеете на потребата од споделување, тогаш барем изберете го својот најблизок пријател.