Како да го забрзаме метаболизамот? Многумина сметаат дека за оваа цел, доволно е да се откажат од десертите, лебот и брзата и нездрава храна. Но, оваа навика само делумно може да го спречи дебелеењето.

За оваа цел, денес ви откриваме како да се ослободите од веќе наталожениот вишок на храна и значително да го забрзате вашиот метаболизам, со помош на овој едноставен, а неверојано моќен домашен напиток.

Едноставно додадете 1 кафена лажица сомелен цимет кон шолја нискомаслено млеко. Добро измешајте ја смесата, а потоа додадете и половина супена лажица сомелен ѓумбир. Добиениот златен напиток консумирајте го наутро на празен стомак и навечер, пред да отидете на спиење.

Покрај тоа што напитокот ќе ви помогне значително да го забрзате метаболизамот, истиот ќе ви помогне и ефикасно да ги согорите наталожените масни наслаги.