Хју Џекмeн, Даниел Редклиф, Колин Фарел, па дури и Брус Вилис – навикнати сме да ги гледаме сите овие мажи со кратка фризура (па дури и ќелави), но сите барем еднаш во животот пуштија долга коса и нè оставија без зборови со нивниот изглед.

Без разлика дали тоа беше за некоја филмска улога  или само за да го освежат нивниот стил, погледнете како овие 18 славни мажии изгледаат со долга коса:

1. Хју Џекмен

2. Мел Гибсон

3. Џаред Лето

4. Дејвид Бекам

5. Даниел Редклиф

6. Ештон Качер

7. Брус Вилис

8. Колин Фарел

9. Кијану Ривс

10. Орландо Блум

11. Хери Стајлс

12. Крис Хемсворт

13. Том Круз

14. Антонио Бандерас

15. Виго Мортенсен

16. Кристијан Бејл

17. Џони Деп

18. Бред Пит