Овој златен домашен напиток е идеален за оние кои долго време неуспешно се борат против вишокот килограми, а кои сакаат да имаат совршено тело без масни наслаги.

Воедно, ова е супер начин да се ослабне природно и без несакани ефекти. Во продолжение прочитајте како лесно може напитокот да го приготвите уште денес и да го започнете лесно процесот на слабеење.

Истиот се пие редовно во период од 2 недели и покрај изгубените килограми, ќе изгледате посвежо и енергично.

Златен напиток против вишок килограми

Потребни состојки

  • Половина шолја сок од лимон
  • 1 кафена лажица ѓумбир
  • 1 кафена лажица куркума
  • 3 супени лажици кисело млеко

Начин на подготовка и употреба

Добро измешајте ги сите состојки заедно во соодветен сад, до добивање на една соединета смеса. Домашниот напиток консумирајте го половина час пред спиење. Може да го засладите со мед по ваша желба.

Овој режим практикувајте го во период од 2 недели, а по истите, ќе ги забележите посакуваните позитивни резултати.