Жена родила уште еден пар ретки, идентични близнаци иако шансите за тоа се 1 во 10 милиони

27-годишната мајка од Колорадо, Кејси Саундерс, била зачудена кога еден ултразвук открил дека е бремена со друг пар близнаци. Таа првин мислела дека лекарот се шегува се додека самата не ги видела двете срца како чукаат. Минатата година, на 1 декември таа родила прекрасни близначки.

Кејси ги родила идентичните момчиња близнаци Хејден и Камерон пред десет години, кога имала 17 години. Момчињата биле навистина возбудени кога мајка ми ја кажала веста дека повторно ќе биде бремена. Нејзиниот партнер Евгениј Горе исто така добро ја прифатил веста. „Тој беше изненаден, но навистина возбуден од самиот почеток“, изјави таа.

Шансите за оваа жена да има уште еден пар близнаци се околу .0014 проценти, но тоа не е сè. Подоцна било откриено дека близнаците што таа ги очекува се моноамниотички монохориони, што значи дека бебињата развиле заедничка плацента и амнионска вреќа. Шансите за оваа појава биле помалку од еден на 10 милиони. Иако имало висок ризик од заплеткување на папочната врвца тие се родени 8 недели предвремено, а сега Маја и Лаја се здрави и среќни деца. Погледнете ги фотографиите од ова големо среќно семејство!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *