Велигден е еден од најголемите и најубави празници. Домаќинките многу се трудат и на трпезата има секаква храна. Голем дел од нас сака да изненади со кулинарските способности.

Ако сакате и вие да го изненадите и да го воодушевите Вашето семејство со нешто невообичаено, погледнете го ова видео.

Оваа домаќинка покажува чудесен рецепт со 6 варени јајца.

Потребни состојки:

6 парчиња тврдо варени јајца
2 супени лажици мајонез
2 супени лажици сенф
сол
морков
бибер во зрна

Подготовката, како што ќе видите во видеото, е многу лесна и релативно брза.

Погледнете го видеото и право во кујна!

https://www.youtube.com/watch?v=TPnoVztEUfw

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/egg.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/egg-400x214.jpgDijana IlievaВкусноВелигден е еден од најголемите и најубави празници. Домаќинките многу се трудат и на трпезата има секаква храна. Голем дел од нас сака да изненади со кулинарските способности. Ако сакате и вие да го изненадите и да го воодушевите Вашето семејство со нешто невообичаено, погледнете го ова видео. Оваа домаќинка покажува...Секој ден нешто свежо