За време на летната сезона експериментирајте и насладувајте се на одличниот вкус на либеница на скара.

Потребни состојки:

Лубеница

Маслиново масло

Сол

Сок од лимон

Коријандер

Подготовка:

Исечете ја лубеницата на помали парчиња и намачкајте ја со масло и сок од лимон. Посолете ја и ставете ја на скара 3 – 5 мин од секоја страна.

Кока ќе биде готова, намачкајте ја со останатиот сок од лимон и поросете со коријандер.

Добар апетит!

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/07/Grilled-Watermelon-860x573.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/07/Grilled-Watermelon-160x160.jpgDijana IlievaВкусноЗа време на летната сезона експериментирајте и насладувајте се на одличниот вкус на либеница на скара. Потребни состојки: Лубеница Маслиново масло Сол Сок од лимон Коријандер Подготовка: Исечете ја лубеницата на помали парчиња и намачкајте ја со масло и сок од лимон. Посолете ја и ставете ја на скара 3 – 5 мин од секоја страна. Кока ќе...Секој ден нешто свежо