Уметник ги покажува актерите рамо до рамо со нивните морбидни улоги

Постојат многу гадни ликови. Многу од нив се непрепознатливи поради тешката шминка, маски или латекс на нив. Така, сопственичката на Fxattics Studios, Ангела Норис од Бруклин, реши да ни ги покаже  актерите кои ги играа овие познати маскирани улоги.

Ангела со фотошоп ги монтира актерите покрај морничавите ликови зстанати рамо до рамо. На тој начин е едноставно да се види колку  труд се вложувава за овие славни личности да изгледаат сосема поинакви.

# 1 Господар на темнината, Пенивајз и Френк Н. Фуртер од Тим Кари од „Легенда“, „The Rocky Horror Picture Show“ И „It“


# 2 Твисти кловнот и Џон Керол Линч од „Американска хорор приказна“


# 3 Пенивајс и Бил Скарсгард од „It“


# 4 Чаки и Бред Дуриф од „Детска игра“


# 5 Битлџус и Мајкл Китон од „Beetlejuice“


# 6 Фреди Кругер и Роберт Енглунд од „Кошмар на улицата Елм“


# 7 Валак и Бони Аронс од „Калуѓерката“

# 8 Самара и Дејви Чејс од „Прстенот“


# 9 Leprechaun и Warwick Davis од „Leprechaun”


# 10 Предатор и  Бигфут и Кевин Питер Хол од „Предаторот“ и „Хари и Хендерсонс“


# 11 Криперот и Џонатан Брек од „Jeepers Creepers“


# 12 Пинхед и Даг Бредли од „Hellraiser“


# 13 Мајкл Маерс и Тони Моран од „Ноќта на вештерките“


# 14 Leatherface и Гунар Хансен од „Масакрот во Тексас“


# 15 Џејсон Ворхис и Кејн Ходер од „Петок 13-ти“


# 16 Капетан Спулдинг и Сид Хејг од „Куќа со 1000 трупови“


# 17 Кловн и Дејвид Хауард Торнтон од филмот „Terrifier“


# 18 Сан и Квин Лорд од „Trick ‘R Treat“

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *