26-годишната Габи Грецко предизвика бројни реакции меѓу Интернет корисниците со нејзинот невестински фустан во кој облечена, се заколна на верност на Џефри Еделстин.

Џефри, кој инаку е успешен бизнисмен од Австралија, е за цели 46 години постар од неговата избраничка. На почетокот на месецот тие стапија во брак, прославувајќи со брза и кратка церемонија, а на Инстаграм, среќната невеста објави фотографија од нејзиниот невестински фустан.

Што мислите за нејзиниот моден избор?