Една од најомилените кралски личности на светот денес полни 38 години. Секогаш елегантна и беспрекорна со својот стил, Кејт Мидлтон никого не остава рамнодушен со нејзините модни комбинации.

По повод нејзиниот роденден, во продолжение погледнете ги 12-те највпечатливи фустани на војвотката: