Ако сте љубител на астрологијата, тогаш ќе го сакате и ова. Кимберли (19) од Лос Анџелес создаде серија на шминка за секој Хороскопски знак.

Овен

Бик

Близнаци

Рак

Лав

Девица

Вага

Шкорпија

Стрелец

Водолија

Јарец

Риби