Во нашите црева се складираат голем број на токсични материи поради различните видови на намирници кои ги консумираме, поради тоа од голема важност е редовно да ги прочистуваме. Овој природен лек ќе ви помогне во тоа.

Состојки:

-100 грама урми
-100 грама шливка
-5 шолји зовриена вода

Подготовка:

Во зовриената вода додадете ги урмите и шливката. Оставете ги да отстојат 15-ина минути а потоа извадете ги од водата. Земајте по една лажичка секој ден, најдобро наутро на празен желудник.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/maple-2232088_640.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/maple-2232088_640-400x214.jpgМилена СтанишковскаСистем за варењеЗдравјеВо нашите црева се складираат голем број на токсични материи поради различните видови на намирници кои ги консумираме, поради тоа од голема важност е редовно да ги прочистуваме. Овој природен лек ќе ви помогне во тоа. Состојки: -100 грама урми -100 грама шливка -5 шолји зовриена вода Подготовка: Во зовриената вода додадете ги урмите и...Секој ден нешто свежо