Скапите салони веќе имаат корист од едноставната желба на многу жени да имаат силни и долги нокти. Денес ќе ја споделам со Вас тајната за тоа како да ги пораснете ноктите до саканата должина!

Користејќи го ова испитано средство, Вие не само што ќе ги зајакнете ноктите, туку и ќе заборавите на проблемите со ноктите!

Како да си одгледам долги и убави нокти:

СОСТАВ:

  • 1 лажица суви цветови од камилица
  • 1 лажица корени од пиреј
  • 1 лажица жолт кантарион
  • 1 лажица сушени листови од тегавец
  • 1 л врела вода

 

ПОДГОТОВКА:

Ставете ги сите состојки во зовриената вода и оставете да стои 1 час.

Потоа исцедете и по желба додадете неколку капки етерично масло.

Истурете во сад и потоа може да започнете козметичката процедура.

Ставете ги рацете во садот и држете ги околу 30 минути. Потоа без да ги миете рацете, нанесете хидратантен крем. Повторете го ова 4 пати во текот на неделата.

Не заборавајте да го споделите овој рецепт за обновување на ноктите со вашите пријатели .

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/nasl-nokti.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/04/nasl-nokti-400x214.jpgDijana IlievaУбавинаСкапите салони веќе имаат корист од едноставната желба на многу жени да имаат силни и долги нокти. Денес ќе ја споделам со Вас тајната за тоа како да ги пораснете ноктите до саканата должина! Користејќи го ова испитано средство, Вие не само што ќе ги зајакнете ноктите, туку и ќе...Секој ден нешто свежо