Оние кои одамна се борат со надуеност, секогаш бараат начин да се ослободат од оваа непријатност. За среќа, постои одлична комбинација која е многу вкусна и која лесно ќе ви помогне да го сторите тоа.

Исто така, овој пијалок ќе ви помогне во согорувањето на масните наслаги, ќе ви го подобри имунитетот и варењето.

Состојки:

-една лажица рендан ѓумбир

-два литри вода

-еден мал лимон

-12 листови нане

-една мала излупена краставица

Исецкајте ги и состојките и додадете ги во бокал со два литри вода, потоа ставете го бокалот во фрижидер да отстои преку ноќ. Наредниот ден процедете ја водата и можете да ја консумирате. Се препорачува да го испиете бокалот до крајот на денот.

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/stomak-1-500x330.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2017/05/stomak-1-500x330-400x214.jpgМилена СтанишковскаСистем за варењеЗдравјеОние кои одамна се борат со надуеност, секогаш бараат начин да се ослободат од оваа непријатност. За среќа, постои одлична комбинација која е многу вкусна и која лесно ќе ви помогне да го сторите тоа. Исто така, овој пијалок ќе ви помогне во согорувањето на масните наслаги, ќе ви го...Секој ден нешто свежо