Луѓе кои се запознале со славни личности споделуваат какви се ѕвездите во вистинскиот живот

Средбата со славна личност останува недостижен сон за многу луѓе, особено ако живеете во мал град. Сепак, воопшто, не е ретко да се сретнете со вашиот идол некаде случајно, бидејќи многу од нив водат многу скромен начин на живот, одат на шопинг во супермаркети и цвеќарници, користат јавен превоз и седат во авиони покрај обични луѓе. И штом наидете на некоја славна личност во неофицијално опкружување, веднаш ќе разберете за какви луѓе станува збор.

Сакаме да учиме нови работи за нашите идоли и затоа со задоволство споделуваме приказни на луѓе кои запознале славни личности, и мораме да напоменеме дека не сите средби биле пријатни.

  • Гледав шоу на Бродвеј со мајка ми во 1992 година. На пауза, таа ме најде во холот на долниот кат и возбудено ми рече: „Само што ја видов Мерил Стрип во бањата“. Јас реков: „Те молам, кажи ми дека не ѝ рече ништо и само ја оставивте на мир“. Таа рече: „Бев многу добар и не реков ништо. Ете ја, доаѓа“. И реков: „Мило ми е што не и’ рече ништо … затоа што тоа е Глен Клоуз “.

  • Случајно стоев зад ќерката на Дени Девито чекајќи ред во Мекдоналдс и одеднаш се појави и Дени. Бев премногу исплашен да разговарам со него, па едноставно викнав: „ЗДРАВО ДЕНИ ДЕВИТО!“ најгласно што можам за да привлечам внимание. Тој ми кажа „здраво“, а потоа се изгуби во толпата луѓе кои се обидуваа да разговараат со него.

 

  • Кога бев мала, во 80-тите, моето семејство живееше во Лос Анџелес и одев на часови за танц во истото студио со Никол Ричи. Еден ден, нејзиниот татко Лионел Ричи се појави да ја земе од час заедно со неговиот пријател Мајкл Џексон. Тој изгледаше исто како и на ТВ, со јакна во војнички стил и еден куп светкави работи на неа. Бев премногу зачудена за да кажам нешто друго освен здраво. Тој беше многу тивок и љубезен.

  • Отидов да исечам дрво во дворот на неговата куќа во Лондон и Џејсон Статум ми викна да внимавам да не влечам гранки по страната на неговата штотоку обоена ограда. Да бидам фер, тој имаше право.

 

  • Одев во средно училиште со Џаред Лето, разговарав со него неколку пати и секој пат тој се однесуваше како силеџија. Јас би го опишал како огорчен.

 

  • Чак Норис има куќа во мојот град и тој секој пат купува цвеќе за неговата сопруга Џина од локална цвеќара. Тој е фин и не е висок како што го замислував.

  • Јас порано работев во пицерија, која честопати ја посетуваше Ема Вотсон. Значи, буквално ја гледав и разговарав со неа неколку пати неделно! Многу фина, тивка и пристојна. Исто така, едно време таа доаѓаше со другари кои зборуваа наместо неа, бидејќи штом ја отвори устата, знаете дека тоа е Хермиона Гренџер од една километар.

 

  • Зборував со Џејсон Момоа на еден конгрес. Мојата сопруга е огромна обожавателка и ми раскажа како фраерот фрла секири. Тој не ми зборуваше многу, но се фотографиравме и пред да се разделиме ми даде „боксче“. Мојата сопруга беше прилично љубоморна.

 

  • На Лејди Гага и послужив пијалок на една забава за Ноќта на вештерките во ноќен клуб. Одлична насмевка, многу пријателски расположена и многу пониска отколку што замислував.

 

  • Јас еднаш бев зад Еминем на бензинска пумпа и тој отиде да купи нешто. Не сакаше да раситни и бараше нешто поситно по џебот, па јас се понудив да платам. Тој одби, но јас инсистирав, па тој рече: „Многу ти благодарам“, а потоа замина.

 

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.