Секогаш сме навикнати да ја гледаме прекрасната војвотка во елегантни модни комбинации, со долги фустани и чевли на висока потпетица, но овој пат, при посетата на спортскиот настан „SportsAid“, во Лондон, Кејт докажа дека може да изгледа совршено во сè!

Така, принцезата ги замени вообичаените гламурозни високи потпетици со патики и докажа дека умее да биде дама со кралски стил, дури и кога спортува!